Aktuality 2016-2017

Ako sa zrodil náš fitpark

Bola raz jedna burinou i všelijakými inými porastmi zarastená plocha schátranou dlažbou a pochmúrnym prostredím. Jedného dňa nám spadla z nebies myšlienka ako napraviť dlhoročné neuskutočnenie plánu o toto útulné a zároveň skvelé miesto, ktoré je vhodné na akúkoľvek činnosť.

{youtube}JXtL4ZbSE5M{/youtube}

 

A začali sme snívať viac a viac o krásnej zeleni, čerstvom vzduchu, príjemnom vánku a voľnom čase trávenom práve tu, na usmiatom slnku. Pomaly sa sen menil na skutočnosť, ktorú sme dávno nepoznali. A to, keď prišla odpoveď z VÚC Žilina na projekt, ktorý sme podali. Na naše veľké prekvapenie nám projekt schválili. Naša radosť prekypovala na všetky školské svetové strany. Tak sme sa pustili do práce. Vytrhali sme i ten najmenší korienok buriny, starú dlažbu sme vyhodili, vyrovnali plochu a urobili z neho trávnik. Nakoniec sme ho skrášlili fitnes strojmi, na ktorých máme možnosť cvičiť nielen počas telesnej výchovy, ale i počas krúžkov, ktoré sú zamerané práve na tieto druhy cvikov. Cvičením na posilňovacích strojoch si zlepšujeme kondíciu a tešíme sa zo života, že i my sme pomalým krokom športovo-zdatní. Najviac sa tešíme, keď nám nad hlavami svieti rozohriate slnko a z okien sa pravdaže nikto nepozerá. Ibaže všetci sú nalepení na oknách. To je školská klasika.

 

Keď sme boli prvý raz cvičiť, bol to chaos. Lebo nie každý mal možnosť si vyskúšať tieto multifunkčné stroje niekde inde ako je škola. Ja osobne som bola spokojná, keď sa tento projekt uskutočnil, pretože i my sa môžeme na našej škole popýšiť, že sa nám niečo také podarilo. Nielenže si rozhýbete svoje stuhnuté i ochabnuté svaly na celom tele, ale i prečistite hlavu. Je to veľká zábava. Skúste raz a druhýkrát im neodoláte.