Aktuality 2017-2018

Alžbeta Mazuráková na JAML 2017

JA Mladý líder 2017 – celoslovenská študentská konferencia pod záštitou neziskovej vzdelávacej organizácie JA Slovensko, určená pre 30 najlepších žiakov – absolventov programov podnikateľského, ekonomického a finančného vzdelávania. 

Cieľom konferencie, ktorá sa uskutočnila v dňoch 19. – 22. septembra 2017 s podporou spoločnosti Citi Foundation, bolo inšpirovať a motivovať mladých ľudí k tomu, aby sa raz stali lídrami a profesionálmi vo svojej budúcej práci. Ani cesta zúčastniť sa na konferencii nebola jednoduchá. Žiaci museli skĺbiť svoje vedomosti a líderské schopnosti, preukázať organizačný talent, prezentačné a komunikačné zručnosti a v školskom roku 2016/2017 obsadiť víťazné priečky v súťažiach organizovaných JA Slovensko. 

Naša žiačka 4. ročníka študijného odboru Obchodné a informačné služby – medzinárodné obchodné vzťahy, Alžbeta Mazuráková, sa na konferenciu prebojovala po úspešnej prezentácii náučno-zábavnej hry „HAPPY MONEY“, ktorá rozvíja finančnú gramotnosť detí na 1. stupni základných škôl na súťaži jednotlivcov JA Business Idea, ktorá sa konalav júni 2017.

„Ako hovorí slogan JA Slovensko – skúsenosťou k úspechu, tak podujatie JA Mladý líder bolo pre mňa tou najlepšou skúsenosťou  vôbec. Ukázalo mi to ten správny smer  a zároveň ma naučilo ako si vybudovať cestu k môjmu cieľu. V tomto prípade sú slová fakt zbytočné,  pretože ten, kto podujatie nezažil, nepochopí a nevie si ani predstaviť, aký obrovský rast tam u každého z nás nastal. Každé vzdelávanie, každý tréning ma posunul o jeden krok bližšie k môjmu cieľu!“ uviedla Alžbeta Mazuráková. 

Na konferencii absolvovali žiaci interaktívne workshopy pod vedením odborných lektorov  akoučov globálnej banky Citi. Riešili reálnu výzvu z praxe, pričom sa zamerali nielen na sebapoznávanie, ale aj na posilnenie schopnosti tímovej spolupráce a krízového riadenia. 

Čo dodať na záver? Betka, sme na Teba fakt hrdí!!!