Aktuality 2017-2018

Baroková krása a súčasné kadernícke umenie

Druhý júnový piatok (8. júna 2018) ožilo nádvorie Kežmarského zámku nezvyčajným ruchom a na jeho návštevníkov dýchala atmosféra tradičného jarmoku s postavami v dobovom oblečení.

 

Konal sa 6. ročník Festivalu študentského remesla v Kežmarku. Spojená škola Kežmarok, organizátor tohto skvelého festivalu, okrem atmosféry vekov minulých a možnosti spoznať lepšie remeselnú výrobu, ponúka pre žiakov aj rôzne súťaže z oblasti tradičného remesla. A jednou z nich je aj kadernícka súťaž. Tohtoročná bola inšpirovaná barokom, pričom tomuto obdobiu neboli prispôsobené len účesy modeliek, ale aj ich líčenie a celková vizáž.

Možnosť ukázať svoju zručnosť si ani tento rok nenechali ujsť žiačky Strednej odbornej školy v Námestove. Súťažiaci boli z ôsmich stredných škôl a najviac sa darilo našej žiačke – Daniele Vrabcovej. Vďaka svojej šikovnosti a kreativite vytvorila neprehliadnuteľný účes a presvedčila porotu o tom, že je majsterkou svojho remesla. Jej odmenou bolo získanie 1. miesta. K nadobudnutiu výborného umiestnenia jej pomohla šikovnosť, modelka Sofia Toporová a práca kozmetičky Soni Jendrolovej. A nesmieme zabudnúť aj na odborné vedenie a správne usmernenie majsterkou odborného výcviku Mgr. Katarínou Ondrekovou.

Danielin úspech nás teší a ďakujeme všetkým, ktorí sa na ňom podieľali.