Aktuality 2018-2019

Budúcnosť patrí inovácii

Vývoj napreduje míľovými krokmi, a to, čo bolo dobré včera, dnes už nevyhovuje. Pozorujeme to vo všetkých oblastiach, a teda aj v podnikaní.

 

 

Ako školu, ktorej jedným z hlavných cieľov je podporovať a rozvíjať podnikateľské vzdelávanie a praktické podnikateľské zručnosti, nás zaujal národný projekt Ministerstva hospodárstva SR Inovujme.SK.

Jednou z jeho aktivít je Inovačný workshop, ktorý absolvovali aj žiaci našej školy. Žiaci s pomocou lektoriek Janky a Lucie inovovali napr. okolie Oravskej priehrady. Navrhli niekoľko zaujímavých riešení, ako ho zatraktívniť a prilákať turistov. Medzi návrhy patrila fontána, podvodný svet, atrakcie na vode, smart lavičky a mnohé iné…….

Workshop mal mimoriadny úspech a našich žiakov veľmi motivoval. Za všetko hovoria ich reakcie:

„Táto prednáška patrí medzi najlepšie prednášky, na akých som kedy bola. Veľmi sa mi páčil priateľsky prístup lektoriek, ktoré boli milé, vedeli všetko ľahko vysvetliť a správne nás motivovať. Formou rôznych aktivít sme prekvapili samých seba a zistili sme, čo sa v nás skrýva.”

Sára Trabalíková

„Workshop s veľmi príjemnými ľuďmi. Príjemná atmosféra, dalo sa super spolupracovať. V našej triede bolo mnoho výborných nápadov. Kreativity a nových možností je vždy veľa, tu sa medze nekladú. Dobrý nápad sa vždy hodí. Takýchto workshopov treba jednoznačne viac, žiakov to určite poteší.“

Nikola Vaseková