Aktuality 2014-2015

Darovať s láskou 2015

„Človek nežije iba z lásky, ktorú prijíma, ale hlavne z tej, ktorú daruje.“  (Matka Tereza)

 

Aj žiaci Strednej odbornej školy v Námestove vedia skutočne žiť z lásky a s láskou, ktorú darujú. Dokazujú to pri rôznych svojich aktivitách. Či už sú to rôzne zbierky, realizácia projektov, benefičné akcie, či poskytovanie bezplatných služieb.

 

 

{youtube}e2DKdooftl0{/youtube}

 

 A práve posledná aktivita sa často opakuje. Klientom domovov sociálnych služieb v Oravskej Lesnej a v Námestove už niekoľkoročne poskytujeme bezplatné kadernícke služby. Nevieme, čo týchto zákazníkov teší viac, či ich nový účes, či skutočnosť, že niekomu na nich záleží, ale ich poďakovanie a spokojný úsmev sa našim žiakom vrýva do srdca.

Tentokrát sa žiaci v spolupráci s vedením DSS Novoť pokúsili ešte o väčšie rozdávanie radosti a 19. marca 2015 pre klientov pripravili „Skrášľovací deň“ so všetkým, čo k tomu patrí. A tak si klienti popri strihaní, farbení a česaní mohli užiť masáž rúk, manikúru či depiláciu a pod. Ako poďakovanie pre žiakov prichystali milé pohostenie. Z obojstrannej snahy urobiť radosť tomu druhému vznikol pre všetkých zúčastnených jeden z nezabudnuteľných dní.

Sme skutočne hrdí na to, že sa z našich žiakov stávajú nielen profesionáli vo svojom odbore, ale aj ľudia, ktorí vedia hlavne rozdávať radosť a lásku.

Odozva s DDS