Aktuality 2015-2016

Deň otvorených dverí – tak trochu INAK

9. decembra 2015 sa konal na Strednej odbornej škole v Námestove DEŇ OTVORENÝCH DVERÍ. Niektorí tvorivo prezentovali výučbu na našej škole a ďalší vybraní žiaci všetkých ročníkov mali vytvorený osobitný program v KaF CENTRE NÁMESTOVO. Celé doobedie sprevádzala žiakov základná myšlienka programu: „Zobuď sa a začni žiť!“

 

 

V úvode nás Marián Kasan krásne oboznámil s cieľmi KaF PROJEKTU a taktiež s jeho životnou dráhou, za čo mu veľmi pekne ďakujeme. Tento mladý chalan je aj štatutárom V. A. I. A. C. – Inštitútu pre rozvoj a podporu mladých, angažuje sa vo viacerých akciách, ktorými vytvára priestor i tvorivé myšlienky pre umelecky zameraných mladých ľudí na Orave.

Ďalším bodom programu bolo sledovanie emocionálneho filmu „Ide mi o tvoj život“. Viacerí zúčastnení neudržali slzičky, čím vyjadrili veľkosť svojho srdca pri témach, ako je obetovanie sa pre druhých, význam rodiny, rakovina……………………..smrť.

Po týchto smutných chvíľkach sa žiaci nestihli spamätať a už ich naše maturantky zo IV. A vytiahli na parket s cieľom naučiť ich spoločný tanček na pieseň „Ole ola“, za čo si zaslúžia veľkú pochvalu. Ale šikovní boli aj niektorí tanečníci, ktorí získali sladkú odmenu za kreatívne tanečné kroky.

A čo dodať na záver? Tešíme sa na ďalšie podobné školské akcie.