Aktuality 2014-2015

Deň plný zážitkov a vedomostí…

Naša študentská spoločnosť NStyle, fungujúca v rámci predmetu Aplikovaná ekonómia, ktorý podporuje nezisková organizácia Junior Achievement, v rámci svojho podnikania zorganizovala exkurziu hlavne pre žiakov študijného odboru manažment regionálneho cestovného ruchu. Posledný marcový deň sme navštívili Salaš Krajinka, zariadenie Kozí vŕšok a Hotel Kultúra.

Exkurziu sme začali návratom do starých rozprávkových čias. Túto možnosť nám ponúkol Salaš Krajinka. V malebnom prostredí krásnej prírody dolného Liptova sme sa zoznámili so salašníckymi tradíciami. Okrem voľne sa pohybujúcich zvierat sme mohli obdivovať aj trocha netradičnú zbierku: zbierku traktorov. A v rámci tradičnej slovenskej pohostinnosti nás ponúkli ich výrobkami a vlastným chlebom. Boli vynikajúce.

Z čias minulých sme sa pohli do reality súčasnosti. V zariadení Kozí vŕšok nám objasnili, ako sa riadi podnik a reštaurácia a čo všetko ponúka a vyrába ich zariadenie. Sme bohatší o ďalšie zaujímavé skúsenosti.

Ako posledný sme navštívili Hotel Kultúra. Obzreli sme si priestory hotela. Zaujalo nás hotelové kino a hlavne koncertná sieň. Z terasy sme si vychutnávali výhľad smerom k historickému centru Ružomberka. Zamestnanci hotela nám tiež poskytli neoceniteľné rady týkajúce sa vedenia hotela a organizovania rôznych spoločenských akcií.

Sme skutočne radi, že táto exkurzia okrem vizuálneho zážitku rozšírila aj naše vedomosti v oblasti cestovného ruchu a hotelierstva.