Aktuality 2015-2016

Diecézne kolo súťaže „Piráti krásy 2015“

Diecézny katechetický úrad zorganizoval druhý ročník recitačnej súťaže pod názvom Piráti krásy 2015. V mesiaci október 2015 prebiehali regionálne kolá v Ružomberku, v Námestove a v Poprade.

 

Víťazi týchto kôl postúpili na diecézne kolo, ktoré sa uskutočnilo 19. novembra 2015 v Spišskej Kapitule. Naše „Pirátky krásy“ – Mária Slaničanová z III. M a Dominika Polačiková zo IV. A úspešne reprezentovali našu školu a obidve si odniesli krásne 3. miesto.

Srdečne im blahoželáme.

 

Pocity našich študentiek:

Keď sme sa dozvedeli, že postupujeme na diecéznu súťaž bola to obrovská radosť. Išla som ja, Majka Slaničanová, pani profesorka Kovaľová a náš školník. Prišli sme na Spišskú Kapitulu, zaregistrovali sme sa a začali súťažiť. Všetko malo úroveň. Ja a Majka sme sa umiestnili na 3. mieste. Pán biskup Sečka nám odovzdal diplom. Potom sme išli na super obed. Všetko sa mi páčilo.                  

Dominika Polačiková, IV. A

 

 

Na cestu sme sa vydali ráno. Táto súťaž sa konala na Spišskej Kapitule v jednej zaujímavej miestnosti. V porote sa nachádzali pani učiteľky, ale aj pán farár. Priestory boli veľmi pekné. Na stenách viseli nádherné a veľké obrazy náboženskej tematiky. Po odrecitovaní všetkých kategórii, nasledovalo vyhodnotenie. Dominika získala 3. miesto vo svojej kategórii a ja som tiež získala 3. miesto vo svojej kategórii. Všetci účastníci sme boli pozvaní na obed a prehliadku katedrály. Táto udalosť mala veľmi krásnu myšlienku. Vyzdvihnúť autorov a ich tvorbou oživiť všetko zabudnuté.

Mária Slaničanová, III. M