Aktuality 2019-2020

Erasmus Ostrava

7. október 2019 bol deň, kedy začal náš týždňový program v rámci projektu Erasmus Ostrava, ktorý sme strávili spolu s Čechmi, Talianmi a Poliakmi. Mali sme pestrý program s rôznymi aktivitami.

 

{youtube}VG4x55pyIPk{/youtube}

 

V pondelok sme sa hneď po príchode ubytovali a následne sme sa vybrali na dlhú túru do Ekofarmy, kde nám sprievodkyňa ukázala proces výroby syra a večer sme mali možnosť vymiešať si vlastné maslo. Utorok sme trávili prevažne v prírode na takmer celodennej turistike cez Pustevny.

V stredu nasledoval najdlhší, no pre nás najzaujímavejší program. Hneď zrána sme navštívili Súkromnú strednú školu AHOL OSTRAVA, kde nás miestni žiaci previedli priestormi a ukázali nám ich učebne i priebeh výučby. Neskôr sme navštívili železiarne Vítkovice a Veľký a Malý svet techniky.

Štvrtkové dopoludnie sme trávili vo významnom meste Štramberk. Prezreli sme si tam pekáreň Štramberských uší či unikátny pivovar. Večer sme prezentovali našu školu a školskú firmu Daisy.

Posledný deň nás čakalo Drevené mestečko, ktoré veľmi pripomínalo naše slovenské skanzeny a večer sme videli UNIPAR – výrobu a predaj vonných, farebných sviečok.

Tento večer sme sa všetci spoločne zišli na diskotéke, kde sme sa už zároveň aj rozlúčili pred naším ranným odchodom.

Zahraničný pobyt v Českej republike bol pre nás veľmi prínosný z hľadiska jazyka, získavania nových informácií či spoznávania novej krajiny, hoci nám blízkej. Oboznámili sme sa s novými formami fungovania iných škôl a školských firiem, našli sme si nových kamarátov a určite sme si všetci odtiaľ odniesli nezabudnuteľné zážitky.