Aktuality 2015-2016

Exkurzia na meteorologickú stanicu a náučný chodník v Oravskej Lesnej

V utorok 19. apríla 2016 sme my, študenti z II. M a I. B triedy navštívili meteorologickú stanicu a náučný chodník v Oravskej Lesnej spolu s pani učiteľkami PaedDr. Martinou Vlčákovou, Mgr. Danielou Gejdošovou a Mgr. Danielou Majkútovou.

 

Na meteorologickej stanici nám pozorovateľ pán Murín porozprával o jednotlivých meteorologických prvkoch, o zaznamenaných rekordov teplôt vzduchu a zrážok a o histórii stanice. Meteorologické pozorovanie sme uskutočnili aj priamo v teréne. Videli sme praktické ukážky merania jednotlivých meteorologických prvkov: teploty, vlhkosti a tlaku vzduchu, teploty pôdy, množstvo zrážok, rýchlosti a smeru vetra, slnečného svitu a oblačnosti. Hádali sme aj aktuálnu teplotu vzduchu.

Neskôr pod vedením Ing. Antona Kondelu z Lesnej správy Námestovo sme sa presunuli na nenáročnú trasu vedúcu po náučnom chodníku, ktorý oboznamuje s minulosťou Oravskej Lesnej, hospodárskymi aktivitami jej obyvateľov a ochranou prírody. Urobili sme si aj krátku prestávku, počas ktorej sme opekali. Sme radi, že aspoň trocha na nás vykuklo slniečko, že sme počas prechádzky v lese načerpali novú energiu a utužili vzťahy v kolektíve.