Aktuality 2015-2016

Exkurzia v podnikoch cestovného ruchu

26. mája 2016 sme mali možnosť my, žiaci I. M a II. M triedy, zúčastniť sa exkurzie v penziónoch v Námestove. Ako prvý sme navštívili Penzión Korytnačka, ktorý sa nachádza neďaleko Billy.

Boli sme veľmi milo prekvapení, pretože väčšina z nás si myslela, že v tejto budove sa nachádza iba reštaurácia, no zistili sme, že sa tam môžeme prísť zahrať squash, môžeme navštíviť posilňovňu. Je tam pekná sauna a vkusne zariadené izby. Penzión je cenovo prijateľný.

Ako druhý sme navštívili Penzión Oravia, ktorý sa nachádza oproti Gymnáziu Antona Bernoláka. Penzión má nádych minulosti, takže si prídu na svoje milovníci histórie. Má krásnu reštauráciu, bar, terasu a veľmi pekné izby s výhľadom na Oravskú priehradu. Dokonca v jednej z týchto izieb bol ubytovaný aj člen slávnej slovenskej skupiny Elán Vašo Patejdl. Obsadenosť izieb kolíše podľa sezóny – niekedy majú prázdne izby, niekedy zas musia pre obsadenosť odmietnuť ďalších hostí.

Ako tretí v poradí sme navštívili Port club na nábreží Oravskej priehrady. Tento penzión bol tiež prekvapením, pretože si väčšina myslela, že je to iba reštaurácia. V penzióne nájdeme veľkú reštauráciu, posilňovňu, wellness, squash, fínsku, parnú a infra saunu a dokonca si tam môžeme prísť zahrať bouling. Na poschodí sa nachádzajú izby od 2 lôžkových až po 4 lôžkové. Z izieb je krásny výhľad na okolitú oravskú prírodu.

Táto exkurzia nám dala inšpiráciu ako si môžeme založiť penzión. Vedúci prevádzok nám odporučili, že sa treba vzdelávať, tvrdo na sebe pracovať, a tak môžeme dosiahnuť všetko. Chceme sa poďakovať vedúcim týchto penziónov za rady do života a za peknú prehliadku penziónov.