Aktuality 2014-2015

Exkurzia – vianočné Drážďany, Karlove Vary a Praha

Počas slávenia sviatku svätého Mikuláša 6. decembra 2014 žiaci našej školy si išli pozrieť tieto tradície a oslavy do zahraničia, ktoré sú spojené s tradičnými vianočnými trhmi.

Začali sme prehliadkou mesta Drážďany. Navštívili sme Gläsernen Manufaktur von Volkswagen v Drážďanoch, kde nám ukázali systém výroby modelov áut – Phaeton, Passat, CC a Touareg. Veľkým zážitkom bolo autá nielen vidieť, ale v nich aj sedieť a vyskúšať si ich. Po tejto zaujímavej prehliadke sme sa presunuli do Deutsches Hygiene-Museum, kde sme mohli objavovať tajomstvá fungovania ľudského tela.

Ďalší deň sme začali v loveckom zámku Moritzburg, kde sa natáčala rozprávka „Tri oriešky pre Popolušku“. Lovecký zámok, ktorý touto rozprávkou žije, nám ponúkal vyskúšať aj črievičku Popolušky, ale žiaľ, nijakej nebola dobrá. Pre chlapcov bol určený ďalší program a to Military History Museum, kde sa zasvätili do vojenstva, vojenskej techniky a priebehu vojen. Potom prišiel čas aj na vianočné trhy. Striezel Markt v Drážďanoch je známy dlhodobými tradíciami vianočných trhov a programom, ktorý s tým súvisí.

Po prehliadke mesta Drážďany sme navštívili Karlove Vary. Toto známe kúpeľné mesto je spojené s atribútmi ako Becherovka, Karlovarský porcelán a Karlovarské oblátky a liečivé pramene, ktoré sme pri poznávaní mesta nemohli vynechať. Večer sme našu exkurziu zakončili prehliadkou Prahy a vianočnými trhmi.