Aktuality 2015-2016

JA Business Idea (Ako podnikať srdcom)

Nezisková organizácia JA Slovensko v spolupráci s firmou ANASOFT aj tento rok pripravila pre nádejné podnikateľské talenty súťaž podnikateľských nápadov študentov – JA Business Idea.

 

So svojimi originálnymi a inovatívnymi nápadmi sa do nej prihlásili študenti z celého Slovenska. Nechýbala ani Lucia Ďubeková, študentka odboru obchodné a informačné služby – medzinárodné obchodné vzťahy zo Strednej odbornej školy v Námestove, s prezentáciou knihy Vitamínkovo. Lucii a jej spolužiačkam sa podarilo vytvoriť inovatívny a zaujímavý predmet podnikania. Bonusom knihy je, že sa deti prostredníctvom jednoduchých príbehov, maľovaniek a rôznych hlavolamov naučia zábavnou formou rozoznávať zdravé a nezdravé jedlá a osvoja si zásady správneho stravovania a zdravého životného štýlu.

Podnikateľské nápady hodnotila odborná porota, pričom sa nehodnotil iba samotný nápad, ale aj podnikavosť a podnikateľské zručnosti študentov a reálne uplatnenie sa na trhu. Na finále sa stretlo 11 najlepších podnikateľských nápadov zo všetkých kútov Slovenska. Lucia v silnej konkurencii získala 1. miesto.

Okrem vecnej ceny, získala aj možnosť zúčastniť sa odbornej konferencie pre najlepších študentov JA Mladý líder 2016, ktorá sa uskutoční 27. – 30. septembra 2016 v Belušských Slatinách. Najväčšou odmenou pre ňu je osobná skúsenosť a zážitky spojené s prípravou knihy, spolupráca s deťmi a možnosť stretnúť sa s odborníkmi v oblasti podnikania.

Sme radi, že sa nám darí vychovávať ľudí, ktorí sa vo svojom podnikaní nebudú riadiť len ziskom, ale predovšetkým srdcom.