Aktuality 2015-2016

Jánošík 007

Náš druhý divadelný deň bol opäť krásny. Zúčastnili sme sa divadelného predstavenia Jánošík 007, ktoré sa konalo dňa 21. októbra 2015 v Žiline. Päť mladých hercov na šikmej ploche politického kabaretu a jedna veľká mystifikácia. Divadelná hra Michaely Zakuťanskej Jánošík 007 ponúka pohľad súčasnej generácie na Jánošíkovský mýtus, slovenské dejiny i politickú súčasnosť.

Počas predstavenia naši žiaci spoznali zaujímavé postavy ako napríklad Ivanu Kubáčkovú, Annu Čonkovú, Petra Brajerčíka, Gabriela Tótha a obľúbeného herca zo seriálu Divoké kone Jána Dobríka. Žiačkam II. K a II. AS sa predstavenie veľmi páčilo.

 

Ohlasy našich žiakov:

Toto predstavenie bolo prenesené do modernej podoby Jánošíka. Herci odviedli zábavné divadelné predstavenie. Všetkých nás pobavili svojou hrou. Na záver všetci stali a tlieskali. Po divadelnom predstavení sme mali rozchod po historickom centre Žiliny.

Zuzana Ujmiaková, Timea Fernezová, II. AS

Divadlo bola „pecka“. Najlepšie divadlo na akom som bola. Vôbec neľutujem, že som tam bola. Proste TOP. No aj nákupy boli fajn.

Kristína Chovančáková, II.AS

 

Moje pocity z výletu sú skvelé. Divadlo sa mi veľmi páčilo, bolo zábavné a dobre pripravené pre nás mladých. Všetci sme sa super bavili a herci to nádherne predvádzali. Keby sa táto akcia konala znova, bez váhania by som išla opäť. Po divadle sme navštívili nákupné centrá a prezreli si historické centrum Žiliny. Bol to super výlet. Po ceste domov v autobuse vládla dobrá nálada, všetci spievali a zabávali sa. Potom sme sa rozlúčili a išli domov s pocitom krásne prežitého dňa.

Natália Jašáková, II. K