Aktuality 2018-2019

Keď sa krása stretne s umením

Krása robí náš život krajším a vytvoriť niečo krásne je umenie. Na regionálnej kozmetickej súťaži „Porcelánová bábika“ a na kaderníckej súťaži „Stužková“ mali všetky školy v Žilinskom kraji možnosť ukázať, akých umelcov v oblasti krásy žien vychovávajú.

 

 

Súťaž sa konala 11. októbra 2018 v Spojenej škole v Žiline – Bytčici. Samozrejme k téme, okrem správnej voľby líčenia a účesu, patrila aj celková vizáž modeliek, vrátane oblečenia a doplnkov. No hlavným kritériom bolo kadernícke i kozmetické umenie a výsledná krása. Dievčatám zo Strednej odbornej školy podnikania a služieb v Námestove sa tieto kritériá podarilo obohatiť aj o netradičnú techniku a rôzne inovácie. Tie zaujali porotu zloženú z odborníkov z rôznych kozmetických a kaderníckych spoločností. A výsledok stál za to.

Každá z našich žiačok získala umiestnenie a nie hocijaké!

V kategórii „Stužková“ si Vladislava Hládeková vyčesala 1. miesto a Daniela Vrabcová 2. miesto.

Ani v kozmetickej súťaži „Porcelánová bábika“ to nebolo inak. Soňa Jendrolová získala 1. miesto a Alžbeta Mlynarčíková 2. miesto.

Všetkým súťažiacim blahoželáme a ďakujeme, že vďaka ich umeniu nás mohol hriať pocit hrdosti z dobre vykonanej práce. A samozrejme ďakujeme aj majsterkám odbornej výchovy, že vďaka láske k svojmu povolaniu dokážu zo svojich zverencov vychovať umelcov.