Aktuality 2016-2017

Keď sa projekt vydarí, alebo eTWINNING –TALIANSKO 2016

V dňoch 18. – 23. 10. 2016 mali žiaci našej školy úžasnú príležitosť absolvovať výmenný pobyt v Taliansku – v meste Pordenone, so školou I. I. S. Flora. Pobyt bol organizovaný v rámci eTwinning projektu, ktorý sme si nazvali “WE SMILE“, lebo sa radi usmievame.

 

Prvý deň sme si obzreli školu, kde nás privítali a pohostili vlastnými pochúťkami a následne sme sa vybrali na prechádzku po meste a na návštevu u primátora.

Naši žiaci si spolu s talianskymi partnermi otestovali svoje komunikačné zručnosti v angličtine, keďže spolu strávili veľa času a zdieľali veľa spoločných zážitkov. Absolvovali sme spolu celodenný výlet do históriou dýchajúcich Benátok, kde sme navštívili galériu a videli nemálo architektonických skvostov. Slnkom zaliate letovisko Caorle v nás zanechalo nádherné obrazy pieskových pláží, morských vĺn a romantických kľukatých uličiek s dominantou mesta – krivej kamennej zvonice.

Posledný večer sme sa všetci zabávali na rozlúčkovej párty, ktorú pre nás aj s pestrým programom pripravili talianski priatelia a z ktorej sa nikomu nechcelo odísť.

Už teraz sa tešíme na našich partnerov v apríli 2017, kedy zavítajú na Slovensko. Taliansky naturel, strava a historické bohatstvo nám natoľko učarovali, že tam s radosťou zavítame aj budúci školský rok a teší nás, že túto krásnu myšlienku môžeme šíriť aj naďalej.