Aktuality 2015-2016

Keď sa stretne profesionalita s fantáziou

21. a 22 . apríl 2016 bol dňom nezvyčajných stretnutí. V OC Klinec Námestovo ste mohli stretnúť lesnú žienku, snehovú kráľovnú, grécku bohyňu, postavu z filmu Avatar či inú nadprirodzenú bytosť. Mohli ste stretnúť Marlene Dietrich či Coco Chanel, porozprávať sa s modernou popoluškou či objaviť víziu budúcnosti.

 

Možnože niektorým len stačilo inšpirovať sa na ples, svadbu či stužkovú. Toto všetko sme mohli zažiť vďaka maturantkám Strednej odbornej školy v Námestove. Tieto dni totiž patrili verejnej praktickej časti odbornej zložky maturitnej skúšky v odbore kozmetik a vlasová kozmetika. Dievčatá nám ukázali ako dokáže človeka zmeniť správne zvolený make-up, účes a oblečenie. Samozrejme treba k tomu aj šikovné ruky dobrej kozmetičky, kaderníčky a fantáziu. Aj keď o profesionalite a fantázii našich žiačok sme nepochybovali, všetci sme im držali palce, aby táto časť skúšky dospelosti dopadla podľa ich predstáv.

Zatiaľ čo maturantky pred zrakom verejnosti ukazovali ako to dopadne keď sa stretne profesionalita a fantázia, pozornosť verejnosti si užili aj žiačky študijného odboru styling a marketing, ktoré pripravili úžasnú módnu prehliadku.

Záver verejnej maturitnej skúšky patril záverečnému defilé všetkých rozprávkových, skutočných a fantazijných postáv. Určite budete so mnou súhlasiť, že najväčším potešením pre učiteľa je vidieť plody svojej práce. A dievčatá nám toto potešenie dopriali v obrovskej miere. Sme skutočne hrdí, že sa nám podarilo vychovať takéto fantastické profesionálky.

Na tom, že sa tento deň niesol v krásnej neopakovateľnej atmosfére, majú zásluhu všetci zúčastnení a patrí im naše veľké ďakujem.