Aktuality 2015-2016

KNÍH OBDAROVÁVANIE 2016

23. marca 2016 sa na SOŠ v Námestove konalo KNÍHOBDAROVÁVANIE spojené s osobitným literárnym programom. Celý tento deň sa niesol v znamení lásky: „Ak máme niekoho radi, obdarujme ho – napríklad aj knihou.“

 

Naši milovníci literatúry vytvorili počas troch vyučovacích hodín úžasné dramatizácie diela Bačova žena od Ivana Stodolu, využili metódu brainstormingu na vyjadrenie lásky k matke, ktorá im ako prvá čítala z knihy, diskutovali o knihách, láske k nim a hlavne o krásnych dôvodoch čítania. Celé toto nádherné marcové dopoludnie sme ukončili diskusiou pri „čajíčku s keksíkom“ a obdarovaním sa KNIHOU.

Ďakujeme všetkým za ochotu priniesť knihy, za radosť z obdarovania a taktiež za radosť z prijatia daru.

A TAKTO TO ZHODNOTILI ÚČASTNÍCI:

Kníhobdarovávanie

Po prečítaní knihu väčšinou odložíme do police a sem-tam na nej utrieme prach. V horšom prípade staršie knihy poputujú do zberu alebo do koša. A to je veľká škoda. Kniha, ktorá potešila a obohatila nás, môže ešte tešiť a obohacovať aj iných. A práve druhú šancu takýmto knihám dali organizátorky (učiteľky SJL) už tradičnej aktivite: „Kníhobdarovávanie“. V rámci tejto aktivity každý zo žiakov (môžu sa zapojiť aj zamestnanci) školy donesie knihu či knihy, ktoré už nečíta a nepotrebuje. A na oplátku si môže odniesť knihu, ktorá by ho potešila. Nie je to o zachovávaní hmotných vecí, je to o zachovávaní vecí duchovných (duševných) a hlavne je to o radosti z obdarovávania. Každý rok sa do tohto obdarovávania zapája čoraz viac žiakov a ich záujem i úcta ku knihám nás skutočne teší.