Aktuality 2019-2020

Koruna kreativity 2020

Otvorené majstrovstvá Európy – Open International Championship Of Europe 2020 znova ponúkli šancu žiakom stredných škôl, zmerať si svoje sily v oblasti účesovej a dekoratívnej tvorby. Súťaž organizuje Asociácia FISY Českej republiky, špičkoví vizážisti ČR Pavel Filandr a Jakub Syllte v spolupráci so SOŠ kaderníctva a vizážistiky Bratislava.

 

V Bratislave sa 4. februára 2020 sa zišli šikovní mladí ľudia a pedagógovia zo všetkých kútov Českej a Slovenskej republiky.

V silnej medzinárodnej konkurencii ukázala kvalitu odbornej prípravy a kreativity študentka našej školy Nikoleta Jasenková v kategórii MAKE UP s témou SCIENCE FICTION SHOW. Nikoleta predviedla krásny výsledok svojej práce s dávkou vlastnej kreativity, zručnosti a umeleckého spracovania. Svojím výtvorom oslovila aj nezávislú medzinárodnú porotu špičkových odborníkov v oblasti kaderníctva a vizážistiky. Od pódiového umiestnenia delil Nikoletu len jeden jediný bod.

Aj keď nezískala cennú európsku trofej, získala mnohé skúsenosti a hlavne dokázala sebe aj nám, že sa so svojim zmyslom pre krásu, svojou kreativitou a precíznosťou nestratí vo svete vizáže. Za Nikoletinim úspechom stojí aj dôsledná odborná príprava a podpora pani majsterky odborného výcviku Bc. Aleny Hvoľkovej.