Aktuality 2020-2021

Kozmetikou ku kráse aj k úspechu

Aj žiačky tretieho ročníka študijného odboru kozmetik v SOŠ podnikania a služieb v Námestove si vyskúšali podnikanie v praxi, a to v rámci predmetu Aplikovaná ekonómia, ktorý zastrešuje nezisková organizácia JA Slovensko.

phoca thumb m 003

Založili si JA Firmu s názvom EKO GLORY a ako budúce profesionálky v oblasti kozmetiky si za predmet podnikania zvolili produkty blízke ich odboru. Prišli s ekologickým nápadom, ako vymeniť jednorázové vatové kozmetické tampóny a odličovaciu vodu v plastovej fľaši za ich ekologickú alternatívu. Vymysleli nový produkt Beauty Box, ktorý sa skladal z EKO kozmetických odličovacích tampónov vyrábaných zo zvyškov froté a bavlny. Je skladovateľný v sieťovom vrecúšku, ktorý sa dá po vypratí opakovane používať. Druhým originálnym ekologickým produktom bol domáci odličovač – CLEAN WATER, obsahujúci zdravé prírodné suroviny, plnený do sklenej fľaše.

Sú to výrobky nezaťažujúce našu POKOŽKU a ani našu ZEM.

O originálnosti ich nápadu svedčí aj krásne umiestnenie na celoslovenskom Ja Veľtrhu podnikateľských talentov, kde dievčatá získali tretie miesto v kategórii City finančné riadenie.

Okrem podnikateľského talentu a ekologického cítenia nás dievčatá potešili aj tým, že majú srdce na správnom mieste. Zisk z podnikania venovali 10-ročnému chlapčekovi, ktorý má DMO syndróm a malým krôčikom mu pomohli k špeciálnej liečbe s delfínmi.