Aktuality 2018-2019

Kreatívna tvorba v líčení

Porcelánová bábika, ktorá sa zmení z nevinného dievčatka na ostrieľanú dámu. Za všetko môže odvážny make-up, hravé vlny, dokonalá vizáž…, ktoré dodajú dámam tisíc tvárí.

 

 Naše kozmetičky spolu s modelmi takúto krásu vytvorili na školskej súťaži, a to 18. októbra 2018 v kozmetickej dielni, kde desať súťažiacich dravo ukázalo svoje umenie, kreativitu a nápaditosť. Každé dielo bolo výnimočné. Dôstojne prezentovali svoj odbor a dokázali by byť konkurenciou mnohým vizážistom, čo je neoceniteľnou skúsenosťou v profesijnom rozvoji. Aj keď rozhodnúť o víťazoch nebolo jednoduché, hodnotenie súťažiacich je nasledovné:

1. miesto: Jasenková Nikoleta, II. A

2. miesto: Šprláková Nikola, II. A

3. miesto: Medvecká Nikola, III. A

Udelili sme aj dve mimoriadne ocenenia žiačkam zo IV. AS, a to Soni Jendrolovej a Alžbete Mlynarčíkovej, ktoré reprezentovali našu školu v regionálnej súťaži v Žiline, kde získali prvé a druhé miesto a boli neopísateľnou motiváciou i inšpiráciou pre všetky súťažiace dievčatá. Verím, že kozmetičky budú naďalej svoju kreativitu i krásu líčenia zdokonaľovať a nebudú sa báť byť konkurenciou v rôznych súťažiach. Ďakujeme súťažiacim a aj modelkám.