Aktuality 2014-2015

Križovatky vlastných ciest

24. októbra 2014 sme sa celá škola zúčastnili antidiskriminačného – motivačného výchovného koncertu s názvom: „Križovatky vlastných ciest.“

Koncert bol nádherný s podmanivými piesňami. Motivačné slovo moderátora, bubeníka a speváka Romana Nadányiho, ktorý ľudsky a nenásilne poukazoval na pálčivé témy programu, mladého diváka zaujal a donútil k zamysleniu. Program za pomoci melodickej rockovej hudby, pozitívnych textov, kvalitných hudobných a motivačných výkonov umelcov priniesol neobvyklý pohľad na otázky diskriminácie, rasizmu a šikanovania. Ktorú cestu si vybrať? Ako sa rozhodnúť? Byť in či out? Nájsť východiska, postoje, cesty, ktoré na našich životných križovatkách určia náš ďalší osud. Vyzdvihnúť ľudské a pozitívne hodnoty na najvyšší piedestál. Naopak šikanovanie, cyberbullying, rasizmus, ohováranie, klamstvo či intolerancia boli v programe prezentované ako etické dno. Melodické rockové piesne v podaní talentovaného speváka a gitaristu Roberta Šimka a basového gitaristu Jozefa Bitteru navodili neopakovateľnú atmosféru, ktorá udržala našich žiakov v dobrej nálade počas celého koncertu. Nechýbala ani doplňujúca obrazová videoprojekcia premietaná na plátno a dokonca sme si spoločne aj zaspievali. Chlapcom ďakujeme.

 

Názory našich žiakov:

Tento koncert mi dal do života veľmi veľa. Bol naozaj nádherný a náučný. Príbehy, ktoré sme počuli ma ponaučili, že na svete si treba dávať obrovský pozor a viac si všímať okolie, lebo okolo nás sú naozaj aj zlí ľudia, ktorí ničia život druhým (šikana). Naozaj by mali takéto koncerty bývať častejšie, aby sme si uvedomili, aký je svet v skutočnosti. Mali by sme si viac pomáhať.

Natália Kubíková, IV. AT

 

 

Tento koncert mi otvoril oči a ukázal ako sa mám správať k iným. Veľmi sa mi páčil.

Lenka Vorčáková, II.M

 

 

Koncert sa mi moc páčil, bol zábavný a poučný. Najviac sa mi páčil príbeh o tej športovkyni. Chalani boli super, perfektní hudobníci a so super charakterom. Som rada, že som tam mohla byť.

Nikola Vnenčáková, IV.AT

 

 

Koncert sa mi veľmi páčil, boli tam krásne piesne s krásnymi textami. Bolo to super. Teším sa na ďalší.

Nikola Medvecká, II.M