Aktuality 2020-2021

KRST KNIHY NA EDYHO RANČI

Naši prváci mali 4. septembra 2020 tú česť, že sa zúčastnili krstu novej knihy oravského spisovateľa Medarda Slovíka. Krásne prostredie Edyho ranča, slnečné počasie, naši prváci, vinea … to všetko pozitívne prispelo ku krstu knihy GORAL KAROL A ZÁZRAČNÁ BYLINA, ktorú ilustroval Miroslav Knap.

 

Kde bolo, tam bolo, bol raz jeden obrovský kopec a za ním jedna malá chalúpka. V chalúpke žil mládenec nasvetrúči – Goral Karol spolu so svojou mamkou Goralkou.

Kniha Goral Karol a zázračná bylina vyšla v roku 2020 vo vydavateľstve Tlačiareň Kubík v Námestove. Jej napísanie podporil z verejných zdrojov formou štipendia Fond na podporu umenia. Rozprávkový príbeh je o lenivom mládencovi, ktorého spoza pece vyhnala jeho mamka, aby sa nejakému remeslu priučil a aj rúču ženu si našiel. Strastiplná cesta po odchode z rodnej dediny sa zdramatizuje, keď má za pätami čerta Petra a vydá sa hľadať poklad do jaskýň v horách.

Sme veľmi hrdí na to, že spisovateľ Medard Slovík (rodák z Rabčíc) pokrstil novú knihu práve medzi žiakmi našej školy. Je zároveň organizátorom literárnych besied, exkurzií a jesenných autorských čítaní so súčasnými slovenskými spisovateľmi v Mestskej knižnici v Námestove. Získal 1. miesto v súťaži Knihy Oravy v Oravskej knižnici v Dolnom Kubíne.

Ďakujeme, že prijal naše pozvanie a prajeme mu veľa úspechov v jeho tvorbe.