Aktuality 2016-2017

Kurz pohybových aktivít v prírode – Lyžiarsky 2017

Od 30. januára 2017 do 3. februára 2017 naši prváci absolvovali Kurz pohybových aktivít v prírode so zameraním na zimné športy. Kurz prebiehal v lyžiarskom stredisku Donovaly. Ubytovanie sme mali v TU Vesel. Cieľom kurzu bolo prehĺbiť znalosti žiakov o zimné športy, hlavne o lyžovanie a snowboarding.

 

{youtube}CgQ_8XHIL0E{/youtube}

 

Ako inštruktori sa kurzu zúčastnili Mgr. Peter Rošťák, Bc. Martina Kajanová, Mgr. Patrik Valko, Mgr. Denisa Beňušová, Mgr. Katarína Mlichová, externý inštruktor a zdravotník kurzu pán Rastislav Lipničan. Ciele kurzu sa nám podarilo splniť a veríme, že žiaci na túto akciu budú dlho spomínať. Dúfame, že sa u nich prebudí záujem o zimné športy.

PaedDr. Radovan Pňačekvedúci kurzu

 

 

Od 30. januára 2017 do 3. februára 2017 sa žiaci prvého ročníka (76 prvákov) zúčastnili lyžiarskeho výcviku na Donovaloch. Lyžiarsky výcvik sa nám veľmi páčil, program bol celkom dobre naplánovaný. Páčilo sa nám lyžovanie a snowboardovanie bolo veľmi dobré, svah bol dobre upravený a mohli sme si vybrať či pôjdeme pomou, kotvou alebo lanovkou. Raňajky boli každé ráno veľké a bolo z čoho vyberať. Na obed sme mali vždy polievku a druhé jedlo. Na večer sme mali na výber z dvoch jedál, ktoré boli výborné a chutné. Nepáčilo sa nám to, že sme mali zrušené vychádzky, aj keď sme si za to mohli sami. Ešte sa nám nepáčilo, že sme po obede mali skoro tri hodiny voľno (pokoj na lôžku), tak že sme museli byť v izbách. To nás veľmi nebavilo, ale prežili sme to. Za tento super lyžiarsky ďakujeme pánovi profesorovi Radovanovi Pňačekovi, Petrovi Rošťákovi, Patrikovi Valkovi, pani profesorke Kataríne Mlichovej a pani majsterkám Martine Kajanovej a Denise Beňušovej. Ďakujeme aj nášmu pánovi zdravotníkovi Radoslavovi Lipničanovi, ktorý mal dosť práce s nami, keďže dosť žiakov malo zdravotné problémy, kvôli ktorým muselo jedno dievča odísť a nemohlo sa zúčastniť lyžiarskeho výcviku. Niektorí žiaci sa určité dni nemohli lyžovať, ale po nejakom čase im bolo opäť dobre. Na tento lyžiarsky budeme ešte dlho spomínať.

Žaneta Bednárová, I. K

 

My, žiaci I. A triedy, sme sa od 31. januára 2017 do 4. februára 2017 zúčastnili lyžiarskeho a snowbordingového výcviku. Tu sa preverili naše fyzické zdatnosti. Naučili sme sa lyžovať. V pondelok sme boli rozdelení do piatich skupín, kde sme sa zdokonaľovali. Lyžovanie bolo na jedničku a najviac sa nám páčilo nočné lyžovanie, samozrejme aj hlášky pána profesora Pňačeka. Naše ubytovanie bolo celkom dobré. V izbách nebolo wi-fi pripojenie, a tak sme museli ísť až na recepciu. Postupne sme sa udomácnili a zvykli sme si na nové prostredie. Na lyžiarskom výcviku sa nám páčilo všetko, až na skoré večierky. V piatok sa nám domov už nechcelo, až na pár výnimiek, ktorým chýbali frajeri. Najlepšie na celom lyžiarskom bolo stravovanie. Výborne tam varili. Tento lyžiarsky výcvik bol pre nás perfektný zážitok, kde sa poniektorí naučili lyžovať a ostatní sa zlepšili v lyžovaní a snowboardovaní, naučili sa niečo nové.

Mária Staňová, Katarína Jurčáková, I. A