Aktuality 2018-2019

Láska nepozná starobu a srdce nepozná vrásky

V mesiaci november sme so žiackou školskou radou v rámci projektu ,,Mládež v pohybe – spolu dokážeme viac“ navštívili seniorov v DSS v Námestove. Tento domov je nám veľmi blízky a radi tam chodievame potešiť a porozprávať sa s jeho obyvateľmi.

{youtube}P_WzDdOZtDk{/youtube}

Žiaci si pre nich pripravili kultúrny program. Adrián Matis z III. M so svojou ľudovou kapelou tento program veľmi spestrili, starčekovia a starenky si aj zaspievali. Napriek boľavým nohám, ktoré už tak neslúžia, tí odvážnejší skočili do tanca a veselo si zatancovali. Nasledoval aj vedomostný kvíz. Otázky boli z rôznych oblastí – história, šport, politika….

Okrem chutných koláčikov, ktoré dievčatá napiekli a priniesli, sme ich ponúkli aj chutnými chlebíkmi. A ako darček každý dostal medovníkové srdce. O túto dobrotu sa postarala Miška Kudjaková z II. K.

Naše kozmetičky sa zase postarali o príjemnú masáž rúk. No musím pochváliť aj ostatné dievčatá, ktoré hoci nie sú v odbore kozmetik, ale veľmi ochotne a hlavne „CHTIAC“ sa pridali k ostatným a pomáhali.

Z celého stretnutia s dôchodcami som bola milo prekvapená z našich žiakov. Možno by ste v dnešnej dobe nečakali od terajšej mládeže, že sa v nich nájde takého sociálne cítenie. Mala som možnosť ich vidieť a hlavne počúvať tie rozhovory so staršími, neraz sa mi tisli aj slzy do očí, raz od dojatia, raz od smiechu….

Musím poďakovať všetkým mojim členom, ale aj nečlenom žiackej školskej rady, že spolupracovali a mohli sme tak opäť spríjemniť chvíle našim dôchodcom.