Aktuality 2015-2016

Maturanti sa krvou potili a my sme voľným týždňom začali

Pondelok 23. máj 2016 bol krásny deň pre našich „Makyťárskych“ maturantov a bol to ešte krajší deň pre nás druhákov. Čo viac si môžeme priať ako voľný deň bez učenia na našej škole?!

 

Áno! Takto krásne sme začali náš „free“ týždeň. Presne o 8.00 h ráno (ako vždy na čas) sme sa trieda II. AS a II. B stretli vo viacúčelovej miestnosti tzv. telocvični. Náš program sprevádzali 3 profesorky, ktoré z nás mali veľkú radosť. Všetko sa to začalo úvodným slovom našej pani učiteľky Eriky Kovaľovej a potom sme sa všetci s veľkou vážnosťou zamerali na prezentáciu o gamblerstve a počítačových hrách.

Samozrejme táto téma zaujala hlavne chlapcov. Naše dievčatá Frederika Kovaličková a Simona Gurková to odprezentovali, tak ako sa na druháčky patrilo.

Potom nasledovala prezentácia na tému Sexualita na internete. A nemusím ani písať, že koho to najviac zaujalo. Samozrejme opäť chlapcov a tí ako malí pozerali s otvorenými ústami. Na záver nám pustili jedno krátke, ale vtipné video: „Nikdy nevieš, kto je na druhej strane sociálnej siete.“

Neskôr nám pustili film Mluv. Musím podotknúť, že to bol fakt zaujímavý film o šikanovaní jedného dievčaťa. Myslím si, že pri tomto filme si každý jeden z nás uvedomil, aká odporná a veľmi zlá dokáže byť šikana na škole a čo všetko môže spôsobiť.

Bol to veľmi zaujímavý deň, ale samozrejme ako každý, tak aj ja som sa tešila domov na parádny obedík a tak nás naše milé profesorky po peknom programe pustili domov.

Za tento deň a program ďakujeme pani učiteľke Kovaľovej, Ďurdinovej a Majkútovej.