Aktuality 2015-2016

Minulosť oblečená vo farbách prítomnosti

O tom, že minulosť ovplyvňuje prítomnosť, vieme hádam všetci. Platí aj v móde. O tom nás presvedčila súťaž žiačok stredných odborných škôl, ktorú organizovala Stredná odborná škola v Námestove. Do súťaže sa mohli zapojiť kaderníčky a kozmetičky všetkých odborných škôl v Žilinskom kraji.

 

Tie, ktoré sa nebáli ukázať ostatným, čo vedia, sa 16. októbra 2015 v OC Klinec v Námestove stretli na verejnej kozmetickej súťaži „Svadba v štýle vintage“ a na kaderníckej súťaži „Účes v štýle Great Gatsby“. Téma bola náročná, no okrem správnej voľby líčenia a účesu rozhodovala o konečnom výsledku aj celková vizáž modeliek, vrátane dobového oblečenia a doplnkov. Súťažiacim dievčatám sa v priebehu presne stanoveného času podarilo vytvoriť krásne variácie minulosti. Odborná porota rozhodla o nasledovnom umiestnení:

 

 

Svadba v štýle vintage

1. miesto: Kristína Chreneková, SOŠ Námestovo

2. miesto: Terézia Bohačiaková, SŠ Žilina

3. miesto: Dominika Masničáková, SOŠ Námestovo

 

 

Účes v štýle Great Gatsby

1. miesto: Dominika Kolčáková, SOŠ Námestovo

2. miesto: Kristína Budzeľová, SOŠ Námestovo

3. miesto: Monika Kováčiková, SŠ Žilina

 

 

Dievčatá dokázali, že sú odborníčky vo svojom odbore, a tak sme návštevníkom OC Klinec ponúkli návrat do čias minulých. No okrem vône a atmosféry minulosti mali návštevníci možnosť bezplatne si vyskúšať aj kadernícke a kozmetické služby v prítomnosti. To všetko spríjemňovala nielen hudba, ale aj sprievodné hovorené slovo.

Na záver každej akcie sa patrí poďakovať.

Ďakujeme:

– súťažiacim, že vďaka ich odvahe a šikovnosti nás mohol hriať pocit hrdosti a dobre vykonanej práce,

– majsterkám odbornej výchovy, že vďaka láske k svojmu povolaniu dokázali vrátiť svojich zverencov do čias minulých a tým prispieť k ich úspechom v časoch budúcich,

– členom odbornej poroty, že vďaka ich ochote a odbornosti mala súťaž tú správnu atmosféru,

– sponzorom, ich veľkorysosť významnou mierou prispela k vysokej úrovni súťaže (kozmetické značky OBRA, GOSH, AVON, RYOR, kozmetické salóny BEAUTY, KOZMETIKA LR, DELUXE, kadernícke salóny MEGGY, TREND, svadobný salón AMANY, kvetinárstvo RUBÍN, lekárne AGAPÉ, U MATKY TEREZY, kaviareň COLOUR CAFFE, reštaurácia TRIO,

– veľké ďakujem patrí všetkým, ktorí sa akýmkoľvek spôsobom podieľali na úspešnom priebehu súťaže a hlavne organizátorke a „duši“ súťaže Ing. Márii Líškovej, ktorá svojím zanietením dokázala „nakaziť“ všetkých zúčastnených.

Tešíme sa na ďalšie stretnutia v minulosti.