Aktuality 2015-2016

Módna línia mladých

Stredná odborná škola podnikania v Prešove pripravovala v poradí už 11. ročník medzinárodnej súťaže Módna línia mladých. Súťaže sa zúčastnilo 20 škôl zo Slovenska, Českej republiky, Ukrajiny a Poľska.

Súťaž sa uskutočnila 15. apríla 2016 v sále Čierneho orla PKO v Prešove, do ktorej sa prihlásili nádejní mladí módni návrhári. Svoje nápady a kreativitu prejavili v kategóriách ako voľná tvorba, scénická a historická odevná tvorba, bielizeň a plavky, športové odevy, zvrchníky, spoločenské odevy, vychádzkové odevy a módne doplnky. V priebehu súťažného dňa si návštevníci a súťažiaci pozreli 120 vystúpení, v ktorých študenti predstavili 400 modelov.

Aj my, študentky Strednej odbornej školy v Námestove prvého, druhého a tretieho ročníka odboru Styling a marketing, sme sa zapojili medzi mladých dizajnérov a návrhárov svojimi kolekciami modelov pod vedením pani majsterky Bc. Aleny Hvoľkovej a Bc. Martiny Kajanovej.

Študentky prvého ročníka predviedli módnu kolekciu s názvom LIBERTY STYLE, ktorý patril do voľnej tvorby. Študentky druhého ročníka navrhli módnu kolekciu s názvom NOBLESA V ZAMATE. Do voľnej tvorby sa zapojili Bianka Bereníková a Lenka Juriťáková, ktoré ukázali model s názvom ZAZOBANÝ SNOB. Kolektív III. AS triedy prezentoval módnu kolekciu s názvom ENDANGERED ATTTIRE, ktorý patril do vychádzkových odevov. Spolu sme predviedli 30 modelov. O vizáž a účesy sa postarali študentky tretieho a štvrtého ročníka odboru kozmetik a kaderník.

Odborná porota vybrala a ocenila najzaujímavejšie modely v ôsmich kategóriách. Hodnotil sa celkový dojem a estetická úroveň, kreativita návrhu, výber odevného materiálu a funkčnosť modelu. Porota udelila aj mimoriadne ocenenie Módna línia mladých a Mladý dizajnér.

Sme rady, že sme sa zúčastnili tejto súťaže, pretože sme si vyskúšali módnu prehliadku na vlastnej koži, získali nové skúsenosti, príjemné zážitky, nápady a inšpirácie. Už teraz sa tešíme na ďalší ročník.