Aktuality 2020-2021

Námestovské autorské čítanie 2021

28. 06. 2021 sme sa zúčastnili podujatia s názvom NÁMESTOVSKÉ AUTORSKÉ ČÍTANIE. Triedy II. A a II. K si tento deň užili „umelecký školský výlet“, a to v priestoroch KULTÚRNEHO DOMU v NÁMESTOVE. Žiaci absolvovali autorské čítanie so spisovateľom JOZEFOM KAŠČÁKOM, ktorý pôsobí najčastejšie v médiách (rádio a televízia) a v školstve. Svojou literárnou tvorbou vytvára pestrú koláž našej každodennosti.

phoca thumb m 002

Prvotina ŽIVÁ REKLAMA je výberom textov, ktoré vznikli pre ranné vysielanie Rádia Regina. Jeho úžasný humor a nadhľad zaujal všetkých. A prečo práve ŽIVÁ REKLAMA? Pretože každý z nás je chodiacou živou reklamou – tým čo na sebe nosíme, s kým sa kamarátime, čo jeme, koho vety opakujeme…

Ďalším umeleckým hosťom bola JANA PLAUCHOVÁ, autorka science-fiction románov, prednášajúca v predmete raketové technológie, odborná pracovníčka Krajskej hvezdárne a planetária Maximiliána Hella v Žiari nad Hronom. Ich autorské čítanie obohatila hra na gitare a známy moderátor (redaktor spravodajstva) PETER ZEMANÍK.

Niektorí žiaci sa zúčastnili ilustrátorského workshopu – SELFIE AUTOPORTRÉT. Odborne ich viedol MIROSLAV KNAP (ilustrátor, výtvarník, nositeľ viacerých ocenení, odborný pedagóg výtvarného umenia). Diela našich žiakov skompletizuje, vytvorí zviazanú verziu, ktorú poskytne našej školskej knižnici ako darček.

Ďakujeme hlavne nášmu oravskému spisovateľovi a organizátorovi tejto úžasnej akcie MEDARDOVI SLOVÍKOVI za pozvanie a možnosť každoročnej spolupráce.