Aktuality 2019-2020

Okresný súd Námestovo

Poučiť sa na chybách iných

14. novembra 2019 sa študenti IV. M triedy (študijný odbor manažment regionálneho cestovného ruchu) zúčastnili v rámci predmetu Právna náuka súdneho pojednávania v trestno-právnej veci na Okresnom súde v Námestove. Riešil sa prípad, ktorý sa stal pred rokom – 11. 07. 2018.

 

Mladík išiel cez mesto Trstená rýchlosťou 140 km/hod, pričom povolená rýchlosť je 50 km/hod. Spôsobil smrť malého chlapca, pre rodinu to znamenalo závažné zdravotné problémy, doživotnú traumu a bolesť. On si takisto zničil život. Bol potrestaný väzením na tri roky, dostal zákaz riadiť motorové vozidlo na sedem rokov a finančnú pokutu. Poškodení budú žiadať aj finančné vyrovnanie za nemajetkovú ujmu v inom súdnom pojednávaní. Život malého chlapca, zdravie rodiny a ich normálna funkcia sa už nikdy nevrátia.

Poučenie pre nás mladých?

…Frajerina na cestách sa neoplatí. Rýchlosť zabíja. Nielenže doplatíme na to my, ale aj nevinní ľudia, a to nie len poškodením majetku, ale mnohokrát zaplatia tým najdrahším – životom. A tú bolesť, ktorú budú rodiny prežívať do konca života, si nevieme ani predstaviť.