Aktuality 2017-2018

OLIVER TWIST

5. februára 2018 sa žiaci z tried III. B, III. M a I. B zúčastnili anglického divadelného podujatia v Dome odborov v Žiline. Herci z Anglicka nám stvárnili známy román Oliver Twist od Charlesa Dickensa a preniesli nás do Londýna (začiatok 19. storočia).

V úvode predstavenia sme zistili, že Oliver Twist pochádzal z bohatej rodiny, ale nenarodil sa do nej. Narodil sa do chudobinca. Svoju matku nepoznal. Život tam mali ťažký a krutý. Museli veľa pracovať a strava tiež nebola dobrá. Oliver sa proti tomuto režimu vzbúril. Nakoniec utiekol preč. Po čase prišiel do Londýna, kde ho zaviedol Jack Dawkins ku kamarátovi Faginovi. Nevedel, že sú zločinci. Dostal sa do konfliktu s políciou, keď si mysleli, že okradol pána Brownlowna. On to popieral a ponúkol Oliverovi domov. Raz ho poslal zaniesť knihu do kníhkupectva. Fagin ho chcel naspäť, tak sa ho Nancy vydala hľadať a priviedla ho ku Faginovi. Keď sa nevrátil naspäť ku Brownlownovi, myslel si, že Oliver ho oklamal. Fagin a jeho banda spolu s Oliverom vykradli dom. Ale potom sa priznal, že nechcel úmyselne kradnúť. Všetky dôkazy smerovali ku Faginovi, ktorého potom obesili.

Po krásnom vystúpení talentovaných hercov sme deň zakončili nákupmi v Auparku, kde si väčšina z nás vyprázdnila svoje peňaženky a naplnila svoje šatníky alebo žalúdky.