Aktuality 2015-2016

„Piráti krásy“

Aj v tomto školskom roku sme sa zapojili do diecéznej recitačnej súťaže, ktorá sa konala 27. októbra 2015 s názvom „Piráti krásy“. Súťaž bola zameraná na skupinu autorov katolíckej moderny, s cieľom priblížiť ich duchovné posolstvo a spoznať tak kresťanské hodnoty v literárnej tvorbe.

 

Naši žiaci mali krásny umelecký prednes a aj sme sa umiestnili na pekných miestach:

Prednes poézie:

  1. miesto: Dominika Poláčiková, IV. A – tvorba Pavla Ušáka Olivu – Madone
  2. miesto: Denisa Floreková, III. M – tvorba Pavla Ušáka Olivu – V detskej nemocnici – Sestra Smrť
  3. miesto: Monika Kondelová, I. M – tvorba Janka Silana – Cesta lásky, cesta krížová

Prednes prózy:

Prvé miesto: Mária Slaničanová, III. M – tvorba Pavla Ušáka Olivu – Posledné stretnutie

Druhé miesto: Júlia Serdelová, II. B – kategória venovaná biskupovi Jánovi Vojtaššákovi k 50. výročiu od jeho úmrtia – s úryvkom Anjelom svojim prikážem o tebe od autora Antona Laučeka

Mário Čiernik a Ján Malák z I. M triedy tiež mali pekný umelecký prednes, aj keď nevyhrali, ale sa zúčastnili.

Všetkým srdečne blahoželáme.

 

Pocity našich recitátorov:

Recitačná súťaž prebehla veľmi dobre. Ja osobne som stres nemala a išla som s chladnou hlavou. Povedala som si, že ako má byť, tak bude. Po prednese všetkých recitátorov sme čakali na výsledok. Umiestnila som sa na 1. mieste a postupujem na Spiš. Veľmi sa teším.

Dominika Poláčiková, IV. A

 

Zúčastnila som sa recitačnej súťaže v Námestove, ktorá prebiehala v poobedňajších hodinách. Začala sa krátkou modlitbou. Pokračovalo to krátkym rozprávaním o živote Jána Vojtaššáka. Všetci sme pozorne počúvali, po tomto rozprávaní bol každý oboznámený s jeho životom a ťažkosťami. Ďalej nás oboznámili s priebehom súťaže, hodnotením a predstavili nám porotu. Ako prví išli najmenší súťažiaci. Osobne som bola unesená z ich prednesov. Nikdy predtým by som nepovedala, že malí žiaci dokážu, tak krásne recitovať. Bolo to naozaj nádherné.

Júlia Serdelová, II. B

 

Keď som sa dozvedel, že pôjdem recitovať, tak som znervóznel. Takže si asi viete predstaviť, že inak tomu nebolo ani na súťaži. Nervozita a tréma pri recitácii robí svoje. Snažil som sa s tým popasovať ako som vedel. Okrem toho bola celá súťaž výborne zorganizovaná, porota bola OK. Vytkol by som len, že prebiehala v poobedňajších hodinách. Bolo to celé fajn a pre mňa nová skúsenosť. Nabudúce určite ideme a v pôvodnej zostave.

Ján Malák, I. M