Aktuality 2020-2021

Podnikanie nie je len o cieli, ale o celej ceste

Simona Gereková, Klaudia Chovančáková, Ema Franeková, Lucia Bodoríková, Stanislava Vlčáková

Pre zložitú pandemickú situáciu na Slovensku bol iba september mesiacom, kedy sa sme sa my žiačky 3. A triedy študijného odboru kozmetik, dokázali stretnúť spoločne v škole a založiť si  študentskú firmu Rose beauty. Následne sa celé naše podnikanie presunulo do online priestoru. Napriek tomu nás od začiatku založenia študentskej firmy spájala zvedavosť očakávanie a túžba vyskúšať si podnikanie na vlastnej koži, vidieť ako funguje ekonomika i trh.

 Na začiatku nášho podnikania sme si stanovili cieľ, a to vymyslieť produkt, ktorý neznamená len finančný prínos pre našu študentskú firmu, ale bude plniť významnú úlohu pre človeka v tejto pandémiou zasiahnutej spoločnosti.

Všade okolo nás sa šírili informácie o ochorení COVID-19, ale aj to ako sa máme chrániť. Jedným z opatrení je dezinfekcia ! Považuje sa za veľmi účinnú prevenciu, ktorou dokážeme seba i svoje okolie efektívne chrániť. Na strane druhej sa s ňou spája aj množstvo nežiadúcich účinkov. Vysušené a popraskané ruky !!!!!

Preto sme vymysleli a priniesli na trh nový produkt ROSE BEAUTY BOX, ktorý obsahoval domáci peeling z voňavej kávy s lupeňmi ruže a v spojení s hydratačným krémom, ktorý sa výborne vstrebával a dokázal preniknúť aj do najhlbších vrstiev pokožky ruky dokonale ošetrili a hydratovali.

O originálnosti nášho podnikateľského nápadu svedčí aj krásne umiestnenie na celoslovenskom Ja Veľtrhu podnikateľských talentov, kde sme  získali tretie miesto v kategórii City finančné riadenie.