Aktuality 2021-2022

Prvýkrát oficiálne vo svete kozmetiky

Adaptačný deň bol pre nás výnimočným a veľmi dobrým vstupom do nášho študijného odboru KOZMETIK. Počas tohoto dňa nás sprevádzali žiačky 4. ročníka. Zaujímavou prezentáciou a predstavením odboru nás oboznámili s tým, čo sa naučíme a čo všetko nás počas štúdia najbližšie štyri roky čaká. Bolo to veľmi poučné. Rozprávali nám o ich začiatkoch, skúsenostiach i zážitkoch. Hovorili aj o tom, aké kurzy môžeme absolvovať, ako sú napríklad 3D mihalnice, nechty, čistenie pleti a mnoho ďalších.

Tieto a ďalšie kurzy nám pomôžu zdokonaľovať sa v nových technikách kozmetiky. Štvrtáčky nám pripravili mnohé aktivity, medzi ktoré patrili kreslenie obočia na papier, líčenie, lakovanie nechtov a depilácia. Dve dievčatá si to dokonca vyskúšali na vlastnej koži, a to doslova. Konkrétne moje spolužiačky Veronika a Viktória to skúsili a nahovorili na to aj ostatné dievčatá, ktoré neskôr nazbierali odvahu.

Potom prišlo menšie prekvapenie. Aké? Návšteva úspešných absolventiek, ktoré pozvali naše pani majsterky. Zaujímavo rozprávali o svojich skúsenostiach a zážitkoch počas štúdia. Hovorili nám aj o ich problémoch na škole, no ako sme zistili, na praxi bola vždy zábava. Niektoré z nich majú vlastné salóny alebo študujú na vysokých školách. Všetci sme zaujato počúvali každé ich slovo. Veľmi pútavo hovorili o kráse svojho povolania, o začiatkoch ich novej kariéry a ich úspešných salónoch. Ešte viac nás utvrdili v tom, že sme si vybrali správne. Prezradili tiež, že sú úprimne vďačné za štúdium na tejto škole a za kurzy, ktoré mali možnosť absolvovať. Dali nám skvelú radu: „Netreba sa ničoho báť, treba skúsiť všetko.“

Ako som už spomínala, každá z nás sa uistila, že odbor, ktorý študuje, je niečím výnimočný a my môžeme byť skutočne právom hrdé na to, že sa môžeme učiť na tejto škole. Sme presvedčené o tom, že sme si zvolený študijný odbor KOZMETIK vybrali správne. Je veľmi dôležité určiť si svoj cieľ, dať sa do práce, „makať“ a držať sa svojho plánu! A ja verím, že si každá z nás svoj cieľ splní a za štyri roky, ktoré tu ešte spolu strávime, zažijeme mnoho krásnych spoločných zážitkov, zábavy a zostaneme všetky pokope.