Aktuality 2017-2018

Školenie Matrix

Prostriedky na farbenie vlasov, druhy farieb a ich odtiene sa stále zdokonaľujú. Výrobcovia profesionálnej kozmetiky prinášajú na trh stále nové kvalitnejšie a šetrnejšie prípravky s obsahom ochranných látok, ktoré dávajú farbeným vlasom hebkosť a hodvábny lesk. O tejto skutočnosti sa mohli presvedčiť žiačky III. K triedy prostredníctvom školenia firmy Matrix, ktoré sa konalo 25. apríla 2018.

 

Školenie bolo rozdelené na teoretickú a praktickú časť. V teoretickej časti si žiačky preopakovali vedomosti z predchádzajúcich ročníkov o farbení, tónovaní vlasov a šetrnom bezamoniakovom farbení vlasov. Pracovali so vzorkovníkom farieb, určovali si medzi sebou prírodnú výšku tónu, na základe ktorej si zvolili vhodný farebný odtieň farieb Color Sync.

V praktickej časti aplikovali vybrané farebné odtiene na vlasy. Žiačky si obohatili svoje odborné vedomosti pri praktických ukážkach na modelkách – zvýraznenie červeného odtieňa vlasov, neutralizácia nežiadúceho odtieňa vlasov, taktiež použitie ošetrujúcich prípravkov na vlasy.