Aktuality 2018-2019

Skype diskusia s europoslancom M. Mikolášikom 15. novembra 2018

Cieľ: Diskusia na tému: Účasť na voľbách do EP a aktuálne riešené problémy v EP.

Tento týždeň na SOŠ PaS v Námestove sa celý nesie v duchu Európskej únie a súťaže EUROSCOLA 2019. Možnosť diskutovať s rôznymi europoslancami mali už žiaci niekoľkých ročníkov, tentoraz to boli triedy IV. ASsty a III. M.

Skvelú príležitosť dozvedieť sa niečo viac o EP mali spolu s europoslancom Miroslavom Mikolášikom, rodákom z Oravy (Dolný Kubín).

Pán europoslanec v krátkosti predstavil svoju osobu, čo v živote pred politikou robil a ako sa vôbec do nej dostal. V EP je členom frakcie EĽS (Európska ľudová strana) a pôsobí vo výbore, ktorý sa venuje zdravotníctvu a kvalite potravín. V EP je jedným z pár slovenských europoslancov, ktorí sa po tamojších chodbách prechádzajú a pracujú už viac ako 11 rokov. Pán europoslanec bol ďalším zaujímavým hosťom, ktorý informácie z prvej ruky o fungovaní EÚ a EP žiakom prehľadne a ochotne podal. Ďakujeme za čas strávený v spoločnosti našich žiakov a tešíme sa na osobnú návštevu.                                                                                                   

 

 

Záver:

Pán poslanec nabádal žiakov k účasti na voľbách, aj keď on sám už kandidovať nebude. K téme spolupráce s poslancami NR SR povedal, že poslanci často nevedia, čo EP rieši. On sám bol osobne v NR SR vysvetľovať činnosť EP, očakáva záujem aj zo strany poslancov NR SR.