Aktuality 2016-2017

Skypediskusia s europoslancom Ivanom Štefancom

8. novembra 2016 študenti II. M triedy v rámci projektových aktivít EUROSCOLA 2017 mali možnosť diskutovať prostredníctvom programu Skype s europoslancom Ivanom Štefancom na tému: „Predsedníctvo SR v Rade EÚ – pomohlo nám?“ Na úvod sa nám pán europoslanec predstavil, opísal svoju prácu v európskom parlamente a čím sa momentálne europarlament zaoberá.

 

Po predstavení pána Štefanca sme otvorili diskusiu a pýtali sme sa na rôzne otázky. Pán europoslanec odpovedal na otázky typu zamestnanosť na Slovensku, štúdium mladých ľudí v zahraničí, podpora vzdelávania, význam BREXITU pre Slovensko a EÚ, dianie v slovenskom parlamente, ale aj na otázky týkajúce sa svojej politickej kariéry. Pre nás najdôležitejšia otázka, ktorú sme položili, sa týkala predsedníctva SR v Rade EÚ. Pán Štefanec označil predsedníctvo za veľmi prospešné pre Slovensko. Odôvodnil to hlavne tým, že slovenskí politickí predstavitelia zvládli veľmi ťažké obdobie, kedy na Slovensku prebiehali rôzne pracovné stretnutia s politickými predstaviteľmi všetkých členských krajín EÚ. Ďalej tým, že Slovensko za svoj profesionálny prístup získalo medzi členskými krajinami dobré meno. Ďalšou veľkou výhodou bolo to, že Slovensko ako predsedajúca krajina mohlo v Rade EÚ presadiť niektoré svoje návrhy.

Sme veľmi radi, že sme mali takúto možnosť diskutovať s človekom, ktorí pracuje priamo v europarlamente. Zároveň pánovi Ivanovi Štefancovi ďakujeme, že si na nás našiel čas. Tešíme sa na osobnú návštevu.