Aktuality 2017-2018

SOČ 2018 – regionálne a krajské kolo

20. marca 2018 sa žiaci Strednej odbornej školy v Námestove – Zuzana Kulichová (III. B), Kristína Zemančíková (III. B) a Ján Malák (III. M) zúčastnili regionálneho kola súťaže SOČ, ktorá sa konala v Strednej odbornej škole obchodu a služieb v Dolnom Kubíne.

 

Dievčatá obhajovali svoju spoločnú prácu We don’t believe what’s on tv v odbore č. 17 – Pedagogika, psychológia, sociológia. Ich obhajoba bola vzorová, a tak sa ich odborná komisia rozhodla poslať na krajské kolo z krásneho 1. miesta. Za úspešnou prácou dievčat nezaostávala ani práca Jána Maláka – Európska únia, ktorú prezentoval v odbore č. 13 – História, politológia, filozofia, právne vedy. Za svoju obhajobu bol taktiež odmenený 1. miestom, a tak ako dievčatá, postúpil na krajské kolo do Kysuckého Nového Mesta.

Z úspešného regionálneho kola naši žiaci postúpili na krajské kolo SOČ, ktoré sa konalo 5. apríla 2018 v Spojenej škole v Kysuckom Novom Meste. Ich obhajoby boli aj v tomto kole nesmierne kvalitné, avšak aj konkurencia bola omnoho vyššia. Nakoniec si naši žiaci po dni strávenom v Kysuckom Novom Meste odniesli veľmi dobrú skúsenosť, ktorá ich naučila, že sa netreba báť obhajovať svoje názory a práce. V krajskom kole obe práce obsadili nepopulárne 4. miesto, avšak s výsledkom v takej konkurencii sme boli spokojní.

Pocity žiakov:

Zuzka, Kika (III. B)

Okresné a krajské kolo nám naozaj preverilo naše zručnosti a ukázalo nám, že je veľa mladých ľudí, ktorí sa ešte aj dnes venujú mimoškolským činnostiam, pomocou ktorých sa posúvajú ďalej.

Ján (III. M)

Po peknom výsledku na regionálnom kole v Dolnom Kubíne som po krajskom kole bol mierne sklamaný, avšak neskôr som si uvedomil, že som nič nestratil a veľa získal. Možno sa to niekomu nezdá, ale ja osobne mám akcie takéhoto typu veľmi rád. Prečo? Odpoveď je jednoduchá. Toto v škole bežne nezažijete a významne sa posuniete vo vašom prejave a v samotnom prezentovaní seba a svojich názorov, prác.