Aktuality 2019-2020

Tancuj, spievaj, rapuj, recituj, hraj, dramatizuj … v materinskom jazyku

21. február 2020 je MEDZINÁRODNÝ DEŇ MATERINSKÉHO JAZYKA, ktorého impulzom boli nepokoje v Pakistane, pretože sa vláda pokúsila násilne potlačiť hnutie za bengálsky jazyk (pri potlačovaní tohto hnutia 21. februára 1952 zahynulo v dnešnom Bagladéši 9 obhajcov tohto jazyka).

 

Materinský jazyk nás sprevádza celým životom a zásadne ovplyvňuje naše vnímanie sveta. Je dôležitou súčasťou identity každého človeka a diverzita jazykov predstavuje kultúrne dedičstvo ľudstva, o ktorého zachovanie sa treba neustále starať.

A práve preto sme sa rozhodli v tento deň usporiadať súťaž s názvom TANCUJ, SPIEVAJ, RAPUJ, RECITUJ, HRAJ, DRAMATIZUJ … V MATERINSKOM JAZYKU. Jednotlivci alebo skupiny, ktoré sa chcú v tento deň prezentovať tancom, spevom, rapovaním, recitovaním, hraním na hudobný nástroj, dramatizovaním alebo inou umeleckou aktivitou v materinskom jazyku, prihláste sa u slovenčinárok do 24. januára 2020.

Čaká vás zaujímavý program, hodnotné ceny, výstava žiackych kníh, vyhodnotenie súťaže TVORBA VLASTNEJ KNIHY a hlavne úžasný pocit…

    

Tešíme sa na všetkých záujemcov.