Aktuality 2019-2020

Veľtrh krásy

Veľtrh krásy Interbeauty je zárukou najnovších trendov v oblasti skrášľovania a sezónne prináša nielen ponuku kozmetických výrobkov a služieb, ale aj skvelý sprievodný program plný prestížnych súťaží.

Jednou z nich je aj súťaž s názvom Zlaté nožnice, ktoré sú kaderníckym Oscarom pre najšikovnejšie začínajúce, ale aj skúsené talenty. Tie sa každoročne schádzajú z celého Slovenska, aby si zmerali svoje zručnosti v rôznych kategóriách. 3. októbra 2019 sa v bratislavskej Inchebe uskutočnil 5. ročník. Bol určený študentom stredných odborných škôl, ale aj pre dospelých účastníkov. Za celou myšlienkou spájať ľudí s rovnakou vášňou stojí mnohonásobný majster Polat Elalmis, ktorý je rovnako aj zakladateľom súťaže Zlaté nožnice.

Samotná súťaž bola tento rok z troch hairstylových kategórií v témach: Trend cut, komerčný svadobný účes a moderný pánsky strih. Vizážisti – kozmetici si ako každý rok zmerali sily v inej téme líčenia a tento rok sa popasovali s rajskou záhradou Eden. Žiačky našej školy Nikola Feniková (III. K) a Dominika Protušová (II. A) sa zapojili do kategórie komerčný svadobný účes a žiačka Nikola Medvecká (IV.A) sa popasovala s vizážou – líčením na tému Eden. Dievčatá zažili skvelý deň plný najrôznejších vlasových kreácií, nabitú atmosféru a konkurenčný boj tých najlepších talentov.