Aktuality 2015-2016

,,Vitamínkovo“ nevyhralo, ale ohúrilo!

Pod záštitou prezidenta SR Andreja Kisku sa 22. marca 2016 v bratislavskom nákupnom centre Avion Shopping Park konal JA Veľtrh podnikateľských talentov, na ktorom sa zúčastnila aj JA Firma z našej školy, Joy from work, ktorú založili dievčatá zo študijného odboru obchodné a informačné služby – medzinárodné obchodné vzťahy. Na veľtrhu prezentovali zaujímavý produkt pre deti, knihu s príznačným názvom ,,Vitamínkovo“.

Kniha obsahuje jednoduché príbehy v slovenskom a anglickom jazyku, cieľom ktorých je hravou formou naučiť deti rozlišovať medzi zdravými a nezdravými jedlami a nápojmi. Detského čitateľa zaujmú tiež zábavné či logické hry, ktoré dotvárajú príbehy.

JA Veľtrh podnikateľských talentov je vyvrcholením celoročného úsilia žiakov stredných škôl z celého Slovenska. Na veľtrhu prezentovali verejnosti svoje podnikateľské plány, výrobky a služby. Atmosféra bol skvelá, konkurencia veľmi silná a vyhrali len tie najlepšie JA Firmy a ich produkty. Hodnotili sa kategórie: ,,Najlepší manažérsky tím“, ,,AVION marketingová prezentácia“, ,,Podnikateľský nápad“, ,,Skills for the future“, ,,Najlepšia JA Firma v hodnotení študentmi“ a ,,Company of the year Competition“.

,,Kniha pre deti ,,Vitamínkovo“ je fakt úžasný nápad, myslím, že by ste mali s knihou pokračovať ďalej, napríklad vydať ju vo vydavateľstve,“ poznamenal jeden z členov odbornej poroty.

Firma Joy from work získala pozitívne hodnotenie aj od konkurenčných JA Firiem: ,,Vymysleli ste super knihu, mohli by sme nadviazať spoluprácu,“ ohodnotila firmu konkurenčná JA Firma.

,,Z veľtrhu sme si odniesli množstvo nezabudnuteľných skúseností a zážitkov. Veď predsa nie je dôležité vyhrať, ale zúčastniť sa,“ skonštatovala prezidentka Joy from work, Lucia Ďubeková.