Aktuality 2019-2020

Vyhodnotenie iSOSNO 2019

5. ročník informatickej súťaže iSOSNO 2019, určenej pre žiakov základných škôl, sa aj tento rok konal v Strednej odbornej škole podnikania a služieb.

Súťažiaci si zmerali svoje vedomosti v troch okruhoch:

  • základné pojmy informatiky,
  • práca v kancelárskom balíku Microsoft Office,
  • algoritmizácie a logiky.

 

 

Do súťaže sa prihlásilo šesť škôl z okresov Námestovo a Tvrdošín. Súťažilo sa v priateľskom duchu a príjemnej atmosfére. Víťazom sa stala ZŠ s MŠ Hladovka (súťažiaci s č. 2), druhé miesto obsadila ZŠ s MŠ Brezovica (súťažiaci s č. 7), tretie miesto patrilo ZŠ s MŠ Oravská Polhora (súťažiaci s č. 12).

Kompletné umiestnenie súťažiacich aj s bodovým hodnotením zobrazuje nasledujúca tabuľka:

 

Vyžrebované súťažné číslo

Počet dosiahnutých bodov

Konečné poradie

2

100

1

7

90

2

12

85

3

1

83

4

3

76

5

13

76

6

6

75

7

4

72

8

11

72

9

5

60

10

9

60

11

8

39

12

10

11

13

 

Organizátori súťaže si pripravili program aj pre pedagogický dozor súťažiacich. Mgr. Žembéry počas svojej prezentácie oboznámil učiteľov so systémom výučby tvorby webových stránok a databázových aplikácií v našej škole.  Odprezentoval hardvérové aj softvérové vybavenie určené na tento účel, predstavil učebné plány jednotlivých ročníkov a v závere sa venoval príkladom z praxe. Pedagógovia mali možnosť oboznámiť sa so systémom, ktorý sa skladá z profesionálneho serveru a aplikácii obsluhujúcich databázy MySQL pomocou programovacieho jazyka PHP.

 

Mgr. Valko spolu so súťažným tímom prezentovali súťaž Land Rover 4×4 in Schools, ktorej sa zúčastnili v Nitre. Vysvetlili, aké podmienky museli splniť a aký priebeh mala samotná súťaž. Na zváver si učitelia mohli vyskúšať ovládanie autíčka pri parkovaní s prívesom.

 

Ing. Eva Borovjaková spolu so žiakmi predstavili účastníkom súťaže projekt pod názvom Ambasádorská škola Európskeho parlamentu a možnosti, ktoré im ponúka – šírenie povedomia o EÚ a európskej parlamentnej demokracii medzi mladými ľuďmi prostredníctvom poskytovania aktuálnych a praktických vedomostí, priamu skúsenosť s európskym občianstvom – čo táto skutočnosť znamená pre náš každodenný život a ako zmeniť Európu v budúcnosti podľa predstáv mladých ľudí.

 

Všetkým súťažiacim ďakujeme za účasť a tešíme sa na ďalší ročník.