Aktuality 2015-2016

Yrobot

V piatok 27. novembra 2015 sa na našej škole uskutočnila zaujímavá prednáška z Fakulty riadenia a informatiky Žilinskej univerzity v Žiline. Na začiatku prednášky nám zamestnanci fakulty prostredníctvom prezentácie priblížili štúdium na tejto univerzite.

{youtube}yshWDapDksM{/youtube}

 

Konkrétne nám opísali odbor technickej kybernetiky, ktorý mnohých z nás zaujal. Avšak našu pozornosť upútal najmä Yrobot, ktorý nám predviedli. Funkciami Yrobota sme boli mnohí unesení. Robot spĺňal všetky funkcie, ktoré mu boli naprogramované. Napríklad dokázal nasnímať najsilnejší zdroj svetla, ktorý po nasnímaní nasledoval. Táto prednáška bola zaujímavá a pre mnohých z nás otvorila brány k ďalšiemu štúdiu na vysokej škole.

 

Pohľad druhákov.

Celá prednáška nás veľmi zaujala. Zamestnanci fakulty nám rozprávali, čo by sme mohli robiť v budúcnosti, aké školy by pre nás boli najvýhodnejšie a najzaujímavejšie, keďže máme zameranie správca počítačovej siete. Ukážka robotov bola však ešte zaujímavejšia ako samotná prednáška. Pozorne sme sledovali všetko, čo roboty dokážu. Táto prednáška bola pre nás prínosom. V budúcnosti by som chcel navštevovať krúžok Yrobot a tam sa učiť s týmito robotmi, poznávať ich funkcie.

Jakub Krist, II. B

Táto prednáška bola pre mňa zaujímavá z toho dôvodu, že nie na každú školu chodia profesori z vysokej školy predstavovať kybernetiku. Zamestnanci fakulty nám predstavili svoju vysokú školy, čo sa tam študuje a hlavne zameranie informatiky a kybernetiky. Pán profesor Miček nám predstavil školu, predmety a dĺžku štúdia. Ďalší profesor nám predstavil Yroboty, ktoré vytvorili. Videli sme dva Yroboty. Jeden reagoval na farbu, na ktorú bol nastavený a druhý na svetlo. Moje pocity z tejto prednášky sú veľmi príjemné. Dozvedel som sa veľa nových vecí. Keď si budem vyberať vysokú školu, určite budem uvažovať aj o tejto fakulte.

Tomáš Vojtašák, II. B