Aktuality 2016-2017

Za hranice….

Oživiť jesenný deň pestrými farbami a ukradnúť si trocha dovolenkovej atmosféry umožnilo návštevníkom predajne Tempo Námestovo 2. kolo regionálnej kaderníckej a kozmetickej súťaže.

Organizátorom tejto súťaže je Stredná odborná škola v Námestove. Kým 1. ročník súťaže sa niesol v atmosfére minulosti, tohtoročná mala zasa „zahraničnú“ príchuť.

Kozmetičky nám priniesli letný deň a to vďaka líčeniu v štýle horúcej SAMBY. Pre tých, ktorým sa nechcelo cestovať za sambou do Brazílie, sme ponúkli niečo európskejšie – kadernícku súťaž. Tá sa niesla v štýle mondénneho parížskeho MOULIN ROUGE.

V súťaži si zmerali sily žiačky zo SOŠ Námestovo, SOŠ obchodu a služieb Dolný Kubín, SOŠ obchodu a služieb Čadca, SŠ Ružomberok, SOŠ obchodu a služieb Martin a Spojenej školy Žilina – Bytčica.

Dievčatám sa podarilo vytvoriť krásne variácie súťažných tém. O konečnom výsledku rozhodovala aj celková vizáž modeliek, vrátane oblečenia a doplnkov. Odborná porota rozhodla o nasledovnom umiestnení:

Kadernícka súťaž Moulin Rouge:

1. miesto: Dominika Obertová – SŠ Ružomberok,

2. miesto: Annamária Števaňáková – SOŠ Námestovo,

3. miesto: Eva Weisová – SŠ Žilina.

Kozmetická súťaž Samba:

1. miesto: Anna Mária Kortyšová – SOŠ OaS Martin,

2. miesto: Kristína Chovančáková – SOŠ Námestovo,

3. miesto: Monika Kozáková – SOŠ Námestovo.

Dievčatá opäť dokázali, že sú odborníčky, a tak sme návštevníkom predajne TEMPO ponúkli príchuť zahraničnej destinácie. No okrem vône a atmosféry samby či parížskeho Moulin Rouge mali návštevníci možnosť bezplatne si vyskúšať aj kadernícke a kozmetické služby počas priebehu súťaže. To všetko spríjemňovala nielen hudba, ale aj sprievodné hovorené slovo.

Na záver každej akcie sa patrí poďakovať. Ďakujeme:

– súťažiacim, že vďaka ich odvahe a šikovnosti nás mohol hriať pocit hrdosti a dobre vykonanej práce;

– učiteľom a majsterkám odbornej výchovy z jednotlivých škôl, že vďaka láske k svojmu povolaniu svojim zverencom otvorili bránu do sveta;

– členom odbornej poroty, že vďaka ich ochote a odbornosti mala súťaž tú správnu atmosféru;

– sponzorom, ktorých veľkorysosť významnou mierou prispela k vysokej úrovni súťaže – kozmetickým značkám OBRA, AVON COSMETIC, Mattes Slovakia, kozmetickému salónu Bio Clinic, kvetinárstvu SESTRENEK, lekárni Matky Terezy, reštaurácii TRIO, spoločnostiam COOP Jednota Námestovo, CSI – TS, BB SERVICE, pekárni Štefan Plutinskýdrogérii Ľudmila;

– veľké ďakujem patrí všetkým, ktorí sa akýmkoľvek spôsobom podieľali na úspešnom priebehu súťaže.

Tešíme sa na ďalšie stretnutia v „zahraničí“.