Aktuality 2017-2018

Zlaté nožnice

Odštartovali svoj samostatný prvý ročník. Bohatý program pre účastníkov a divákov, vlasové kreácie na svetovej úrovni, napätie, dravá súťaživosť a konkurenčný boj v štýle fair play. Toto a mnoho ďalšieho zažila v Bratislave stovka najlepších študentov z 23 odborných škôl z celého Slovenska. Nechýbali ani známe osobnosti zo sveta šou biznisu, ktoré sme mohli stretnúť.

 

Za podpory svojich spolužiakov a majsteriek bojovali o 20-karátové zlaté ocenenie „kaderníckeho a vizážistického oscara” – Zlaté nožnice!

Samotná súťaž pozostávala z troch hairstylových kategórií ako trend cut, moderný pánsky účes, komerčný svadobný účes a jednej vizážistickej kategórie – víla. Do tejto súťaže sa zapojili aj naše kaderníčky Dominika Golčáková (II. N) a Janka Vjatráková (III. K), kozmetičky zastupovala Kristína Chovančáková (IV. AS). Štýl bodovania a hodnotenia súťaže „Zlaté nožnice” sa konal pod záštitou medzinárodnej organizácie OMC HAIRWORLD, ktorá od roku 1946 určuje svetové trendy v oblasti kaderníctva a vizáže a spolupracuje s vyše 50-timi krajinami sveta.

Súťažiaci si z akcie odniesli veľa dojmov a skúseností. Cieľom bolo ukázať čaro remesla a zanietenosť mladých ľudí v týchto profesiách. Už teraz sa tešíme na ďalší ročník, ktorí prisľúbil organizátor súťaže Polat Elalmis, mnohonásobný hairstylový majster Slovenska, Česka, Maďarska a držiteľ čestného uznania za reprezentovanie republiky vo svete.