Aktuality 2025-2026, Duševné zdravie (DUS), Kariérová výchova a poradenstvo (KAR)

MAREC – MESIAC KNIHY (DUS, KAR)

„Čítajte deťom, budú z nich dobrí ľudia.“

Najskôr sme im čítali – teraz ich „nútime“ čítať J…

Ale hlavne sa snažíme vytvárať v nich pozitívny vzťah ku KNIHE.

 

V našej škole sa preto období MARCA – MESIACA KNÍH realizovali viaceré aktivity zamerané práve na vyzdvihnutie dôležitosti knihy v živote človeka.

31. marca 2026 vyvrcholilo „celé naše marcové knižné úsilie“:

Žiaci tvorili vlastné knihy, ktoré boli už vyhodnotené odbornou komisiou a na 2. poschodí zdobili výstavné stoly.

Uskutočnilo sa aj KNÍHOBDAROVANIE, kedy sa stretli najskôr tí žiaci a zamestnanci školy, ktorí nosili celý mesiac knihy, a navzájom sa obdarovali. Veľké poďakovanie, obdiv a pochvala patrí darcom, ktorí priniesli najväčší počet kníh: NIKOLE PLANIETOVEJ z III. K (26 kníh) a pani ekonómke BETÍKOVEJ (dve veľké plné tašky). Úprimne všetkým ďakujeme. Veľmi sa tešíme, pretože sa do KNÍHOBDAROVANIA zapája stále viac a viac žiakov i zamestnancov školy. Tento školský rok bolo vyzbieraných 235 kníh.

Knižnou akciou nás sprevádzali tieto literárne postavy: Miško a Hanka Čajkovci (z diela Hájnikova žena od P. O. Hviezdoslava), Iľa-kráľovná (z diela Ťapákovci od B. S. Timravy), Anna Kareninová (z diela Anna Kareninová od L. N. Tolstoja), Červená Čiapočka.

Ďakujeme našim modelkám z III. A, ktoré tieto úžasné postavy stvárnili – MELÁNIA MAJCHEROVÁ, TAMARA STAŠÁKOVÁ, ERIKA TROPKOVÁ, MIRIAM KORMANOVÁ, KARIN BRIŠÁKOVÁ.

Knihy, ktoré zostali, sa stali knihami v BURZE KNÍH a ich majiteľom môže byť bezplatne ktokoľvek, kto sa pri nich na 2. poschodí zastaví.

Ďakujeme všetkým, ktorí akoukoľvek formou prispeli k realizácii týchto marcových aktivít.

AUTORKY: Mgr. Erika Bystričanová, PhDr. Erika Kovaľová