Naša škola spolupracuje so spoločnosťou JA Slovensko, ktorá pomáha učiteľom rozvíjať u žiakov podnikavosť, ekonomické myslenie, finančnú gramotnosť a zručnosti potrebné pre uplatnenie sa na pracovnom trhu.

V rámci programu JA Slovensko si naši žiaci 3.ročníka odborov MOV, MRCR a KOZ a v 2. ročníku odboru VLK v rámci predmetu Aplikovaná ekonómia zakladajú skutočnú firmu, simulujúcu akciovú spoločnosť a musia prejsť všetkými krokmi podnikania od založenia, plánovania činnosti, cez marketingový prieskum trhu , vlastnú činnosť až po likvidáciu firmy a rozdelenie zisku ku koncu školského roka.

Vďaka tejto praktickej skúsenosti získavajú študenti možnosť aplikovať teoreticky nadobudnuté skúsenosti o fungovaní podnikateľského subjektu okamžite v praxi. Učia sa tak nielen ekonómiu, ale aj byť zodpovednými, vedieť sa rozhodovať a viesť firmu.

Ročníky

Otvor kliknutím na ročník

Študentské firmy 2022-2023
studentska firma

Le Señoras

"LeSníček"

USP: Náučno-rozprávková knižka nielen pre deti

10 rozprávok, príbehov, 10 fotografií chránených stromov, 10 fotografií autorov s popisom komunity v ktorej žijú. To všetko v jednej knihe, ktorá odkrýva históriu a prinúti nás zamyslieť sa.

Úspechy na celoslovenskej súťaži:

  • IBM Spoločensky zodpovedná študentská firma – 1. miesto 
  • 2Muse Marketingová prezentácia – 2. miesto 
  • Citi Finančné riadenie – 2. miesto 
  • S&T Produkt študentskej firmy – 2. miesto 
  • Kyndryl Female Leadership – 2. miesto 
  • Accace Výročná správa – 3. miesto

Viac o aktivitách 

Napísali o nás

ECO Kozmeo

NATURAL PONY

USP: Vraciame nepoužiteľným veciam využiteľnosť a funkčnosť.

Naša cesta upcyklácie - premena starých uterákov, bavlnených plácht, výstuži zo starých kabátov a starých záclon na nový originálny produkt NATURAL PONY - odličovacie tampóny v oprateľnom vrecúšku.

 Naša firma v TV Markíza

DEAMORE

Príručka

USP: Po stopách Hornej Oravy

Pomocou príručky Po stopách Hornej Oravy sme zmapovali zaujímavé a výnimočné miesta na výlety. Ponúkame aj s láskou vyrobené bagety, vonné vrecúška a výborné sušené ovocie rôzneho druhu.

Študentské firmy 2021-2022

STRENGTH OF STUDENTS

MATURITNÝ ŠLABIKÁR

USP: MATURITNÝ ŠLABIKÁR - COVID NÁS NEZASTAVÍ

Je určený nielen pre maturantov. S príkladmi, cvičeniami, vzorcami a pomôckami, ktoré sú jeho súčasťou, sa nebudeš báť maturity. Nepotrebuješ wifi či dáta, môžeš si ho zobrať do parku alebo na cesty.

BUSINESS LADYS

HLAVIČKA

USP: úžitkový, edukačný, kreatívny, rozvíjajúci motoriku detí.

Náš hlavný produkt je hlavne pre deti v materských škôlkach a na prvom stupni ZŠ. Pomocou našej hlavičky sa dieťa zábavnou formou naučí niečo nové o zvieratkách, číslach a o stromoch.

Študentské firmy 2020-2021

ROSE BEAUTY

Rose beauty box

USP: Ak si kozmetiku vyrábate sami, máte jej obsah pod kontrolou!

Prinášame Vám riešenie na vysušené a popraskané ruky po použití dezinfekčných prostriedkov. ROSE BEAUTY BOX - obsahujúci hand made produkty: kávový peeling s lupeňmi ruží, hydratačný krém.

EFYOU

Čmárajko pracovný zošit

USP: Hravý rozvíjač vlastností a zručností detí.

Pracovný zošit Čmárajko hravou formou rozvíja deťom zručnosti, rúška s výšivkou podľa vlastného návrh, vonné sviečky, šumivé gule do kúpeľa.

Študentské firmy 2019-2020

GOLDEN TIME

"TREBA SA OZVAŤ!"

USP: Interaktívnym workshopom bojujeme proti šikane!

TREBA SA OZVAŤ!, interaktívny workshop, prináša nádej a pocit, že nie si sám! Pochopíš, že si jedinečný, originálny a nezáleží na vzhľade. Podstatné je: NEZAPOJ SA DO DAVU! a NESNAŽ SA BYŤ INÝ!

EkoGLORY

Beauty Box

USP: EKOLÓGIA v KÚPEĽNI

Koniec dňa - rutina v podobe odličovania. Zbaviť sa mejkapu pomáhajú vatové tampóny ktoré po použití odhadzujeme do koša. My prináša na trh nový výrobok BEAUTY BOX.

DAISY

Doba plastová (workshop)

USP: Vzdelávanie hrou a prednáškami pre ZŠ.

Naším hlavným produktom sú prednášky, resp. vzdelávanie detí v oblasti environmentálnej výchovy. Ďalšími produktami je predaj potravín v školskom bufete, výroba bylinných mydielok a pečených čajov.