My Orava

V triedach voňali jablkové koláče

V Námestove piekla celá škola.

Školáci sa spojili so seniormi. Pre dobrú vec

Spoločne spomínali na zosnulých.

NÁMESTOVO. Rada mládeže Žilinského kraja organizuje už tretí ročník podujatia Festival ľudskosti, do ktorého sa posledný októbrový týždeň zapojili aj žiaci zo Strednej odbornej školy podnikania a služieb.

Čítajte viac: https://myorava.sme.sk/c/23239799/skolaci-sa-spojili-so-seniormi-pre-dobru-vec.html Dorota Mikulášová, redaktorka

 

vence
My Orava
 Podnikajte.sk

Kniha LeSníček s jedinečnými príbehmi o lese a chránených stromoch

Keby stromy prenášali Wi-Fi alebo vyrábali signál, možno by sme ich zasadili toľko, že by sme zachránili planétu. To je idea, na ktorej stavia dievčenský kolektív študentskej firmy Le Señoras zo Strednej odbornej školy podnikania a služieb z Námestova.

Čítajte viac: Originálne biznis nápady z oblasti ekológie: čo v roku 2023 vymysleli študenti? | Podnikajte.sk  Libuša Removčíková, redaktorka

Začnime od seba! 

Tvorme menej odpadu a buďme zodpovedné!  

Vymeňme jednorazové kozmetické tampóny za ekologickejšiu alternatívu! 

S týmito predsavzatiami sme my žiačky tretieho ročníka študijného odboru kozmetik vstupovali do podnikania v študentskej firme ECO Kozmeo. Vybrali sme sa cestou upcyklácie, čo v našom prípade znamenalo premenu použitých materiálov z našich domácností na nový originálny produkt Natural Pony – ekologické odličovacie tampóny v troch veľkostiach v oprateľnom vrecúšku.  

Naším najväčším a nezabudnuteľným zážitkom bola prezentácia našej študentskej firmy v televízii Markíza v živom vysielaní Teleráno.

Viac: video v TV Markíza

Teleráno v TV Markíza