Aktuality 2023-2024, EKONOMICKÉ A INFORMATICKÉ AKTIVITY

Bezpečnosť na internete a projekt „Security Girl“  

bezpecnost

V piatok 3. novembra 2023  sa dievčatá z triedy II.B a IV.B sps odboru informatika a informačné systémy/správca počítačovej siete a odboru medzinárodné obchodné vzťahy zúčastnili odborného školenia „Úvodné školenie bezpečnosti na internete“ k projektu „Security Girl“, ktoré nám prišli do našej školy predstaviť pani Zuzana Majchráková a lektor Pavol Senko zo spoločnosti Aj Ty v IT v spolupráci s firmou ESET.

Dievčatá mali skvelú možnosť naučiť sa užitočné a praktické informácie z oblasti bezpečnostného nastavenia a základov ochrany dát od odborníkov z praxe. Taktiež dostali skvelú príležitosť zapojiť sa do celoslovenského projektu „Security Girl“.

„Projekt Security Girl je dobrovoľnícky program pre dievčatá vo veku 15 – 19 rokov. Jeho cieľom je vyškoliť stredoškoláčky v oblasti kyberbezpečnosti, aby vedeli vhodným spôsobom chrániť nielen seba, svoje dáta, či iné súkromné informácie, ale dokázali v tejto oblasti robiť workshopy pre rovesnícke skupiny. Vybrané dievčatá z celého Slovenska absolvujú odborné školenia v oblasti bezpečnosti s odborníkmi priamo z firmy ESET a zároveň aj školenia v oblasti soft skills. Počas celého pôsobenia v programe majú k dispozícii mentoring a koučing.“ Aj Ty v IT. Viac o projekte: Security Girl – Aj Ty v IT

Touto cestou veľmi pekne ďakujeme školiteľom za veľmi milé stretnutie, za ponúknuté vedomosti z oblasti bezpečnosti na internete a aj za skvelú príležitosť pre dievčatá v oblasti ich rastu v IT bezpečnosti. Dievčatám sa školenie veľmi páčilo a tešíme sa, že niektoré sa rozhodli prihlásiť do tohto celoslovenského IT projektu „Security Girl“.

 Mgr. Daniela Joštiaková