Aktuality 2022-2023, OSTATNÉ

Burza stredných škôl a Burza povolaní 2022

burza stredných škôl

Začal nám nový školský rok a s jeho príchodom sa vybraní žiaci Strednej odbornej školy podnikania a služieb v Námestove zúčastnili Burzy stredných škôl v Námestove 20. septembra 2022 a Burzy povolaní v Tvrdošíne 27. septembra 2022. 

 Každoročne sa nám darí zaujať viac a viac žiakov základných škôl. Zmyslom akcie je pomôcť každému jednému žiakovi s výberom tej najlepšej školy a odboru priamo pre neho. Každý z nás je jedinečná osobnosť. Sme tým čím sa obklopujeme, preto je veľmi dôležité vniesť si do svojho života svetlo a radosť. Nikto by nemal robiť to čo ho nenaplňuje, pretože stratí zmysel rozvíjať svoj potenciál. Snažili sme sa priniesť informácie a naše skúsenosti k zástupom jednotlivcov, ktorí sa nebáli a zastavili sa aj pri prezentácii našej školy. Vieme, že prestup na strednú školu je pre mnohých novou kapitolou života a chceme vám pripomenúť, že nech sa rozhodnete akokoľvek, my budeme posúvať vaše sny dopredu. V roku 2022 malo záujem o odbory veľa budúcich žiakov. Nie je prekvapením, že o odbor správca počítačovej siete majú záujem väčšinou chlapci, ale dievčatá tiež nie sú výnimkou. Na našej škole prevládajú odbory, ktoré môžu zaujať hlavne dievčatá. Tie si mohli vyberať z odboru kozmetik a kaderník. Odbory vhodné pre každého sú manažment regionálneho cestovného ruchu, medzinárodné obchodné vzťahy a odbor informatika a informačné systémy. Burza slúži aj na vysvetlenie rozdielov medzi jednotlivými odbormi a na získanie ďalších informácií, ktoré pomôžu rozhodnúť sa správne.  

 Naše celkové pocity z prezentácie našej školy v oboch mestách sú pozitívne a teší nás, že o našu školu je stále väčší záujem. Tešíme sa na vás aj o rok a ďakujeme. 

 Bc. Soňa Jendrolová